Śpiewali i recytowali patriotyczne utwory

Nasi wśród zwycięzców i wyróżnionych

W numerze

Śpiewali i recytowali patriotyczne utwory

Nasi wśród zwycięzców i wyróżnionych

 

Uczniowie ze Starachowic i okolicznych gmin zostali docenieni w finale XIV Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę", jaki odbył się w Opocznie. Są wśród zwycięzców i wyróżnionych.

Prezentacjom przysłuchiwał się biskup radomski Henryk Tomasik, który sprawował honorowy patronat nad konkursem, zorganizowanym przez Akcję Katolicką Diecezji Radomskiej, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Gowarczowie oraz Fundację Dar dla Potrzebujących.

Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach głównych: poezja patriotyczna i pieśń patriotyczna. Śpiewających oceniało jury pod przewodnictwem Roberta Grudnia - kompozytora i dyrektora festiwali muzycznych. Wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej otrzymał przedszkolak ze Starachowic Karol Haba, a wśród nagrodzonych i wyróżnionych w grupie gimnazjów znalazły się uczennice z naszego powiatu: Weronika Koprowska z Rzepina i Paulina Kowalczyk ze Starachowic.

"Bratki z Gadki" (gm. Mirzec) otrzymały wyróżnienie w kategorii zespołów (klasy I-III), a w grupie wykonawców z kl. IV-VI triumfowali "Mali Wojacy" z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie w składzie: Cyprian Kosmala, Jan Wiecha, Piotr Kalisz, Maciej Klepacz i Igor Piętak, przygotowani przez Justynę Śpiewak.

Laureaci będą reprezentować Diecezję Radomską na Ogólnopolskim Koncercie Pieśni Patriotycznej "Śpiewam mojej Ojczyźnie", który odbędzie się 12 listopada 2017 r. w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

W kategorii - Poezja Patriotyczna, wyróżniono w najmłodszej grupie Aleksandrę Głowacką z Pawłowa, trzecie miejsce wśród gimnazjalistów zdobył Marek Samsonowski z Wąchocka, a w grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Jolanta Styk ze Starachowic.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ