Zapraszamy do III LO!

W numerze

Zapraszamy do III LO!

"Pomożemy Ci spełnić Twoje marzenia" – pod takim hasłem odbył się Dzień Otwarty w murach III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. K. K. Baczyńskiego w Starachowicach.

Przybyli na spotkanie uczniowie z gimnazjów w naszym powiecie zapoznali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018.Dyrektor szkoły, Mirosław Niewczas, wymienił kilka najważniejszych atutów szkoły. Podkreślił szczególny klimat, zaangażowanie i wysiłek nauczycieli, indywidualne podejście do każdego ucznia.

Gimnazjaliści obejrzeli występy artystyczne w wykonaniu Karoliny Rakowskiej, Diany Nowak, Katarzyny Głowackiej, Maksymiliana Herca, Adama Styka i Kacpra Hartunga. Zainteresowaniem cieszyły się też pokazy akrobatyczne i sportowe. Gromkie brawa zebrał pokaz Patryka Łuczkiewicza, który zachwycił niebywałą sprawnością sportową. Jego salta i śruby były wyjątkowe.

W salach lekcyjnych goście mogli także zapoznać się z historią III LO, tradycjami, osiągnięciami jej uczniów i pasjami, które szkoła pozwala rozwijać. Tradycyjnie III LO proponuje naukę w klasie o profilu humanistyczno – artystycznym, który od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Nowością w najbliższym roku szkolnym będzie klasa e-sportowa z rozszerzonym programem informatyki. Taki profil z jednej strony wychodzi naprzeciw zainteresowaniom młodzieży, a z drugiej stwarza możliwości odnalezienia się na rynku pracy w dorosłym życiu.

- Niewątpliwie każdy, kto wybierze naukę w "Baczyńskim", nie będzie nigdy tego żałował - mówią uczniowie.

(sr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ