Wyremontują ul. Piaskową

W numerze

Wyremontują ul. Piaskową

Gmina Starachowice ogłosiła już przetarg na budowę ulicy Piaskowej w Starachowicach.

W ramach inwestycji wykonane ma być także także odwodnienie i oświetlenie. Jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zrealizowana zostanie jeszcze w tym roku.

- Długo to trwało, ale wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy w tym roku będą mieli ulicę z prawdziwego zdarzenia. Zanim ogłosiliśmy przetarg, musieliśmy wykonać dokumentację techniczną, uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej, przejąć i wypłacić odszkodowanie za grunty, na których znajduje się droga, zabezpieczyć środki w budżecie itd. To wszystko zostało zrobione i przetarg został ogłoszony - mówi prezydent Marek Materek.

Zapowiada także, że bieżący rok będzie czasem dużych inwestycji drogowych na osiedlu Południe. W tym także remont jednej z ważniejszych ulic w tym rejonie - ul. Miodowej. Wszystkie te inwestycje mają kosztować ponad 10 mln złotych.

- Przebudowywana jest ulica Moniuszki, od Jana Pawła II do Południowej, Smugowa od Moniuszki do Podlesia. Przebudowana zostanie także Miodowa od 6 Września do Smugowej i Smugowa od Piaskowej do Żytniej, w tym przypadku jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy. Trwa już przebudowa ul. Miodowej na odcinku od Smugowej do Myśliwskiej. Do tej długiej listy dopisujemy teraz ulicę Piaskową. Wszystkie te zadania pochłoną ok 13 mln zł. Czekamy na informacje z Urzędu Wojewódzkiego o dofinansowaniu przebudowy Miodowej i Smugowej, bo zadanie jest na liście rezerwowej. W tej kadencji co roku pozyskujemy środki z programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Przez pierwsze siedem lat funkcjonowania poprzedniego programu wsparcia dla Gmin, nasze miasto tylko dwa razy pozyskało środki w ramach tak zwanych "schetynówek". Dla zobrazowania, o jakiej skali środków mówimy dodam, że Gmina rocznie na wszystkie inwestycje w mieście ma ok. 10 mln złotych środków własnych - informuje Marek Materek.

W kolejnych latach - jak zapowiedział włodarz miasta - modernizacji doczekają się następne ulice osiedla Południe.

- Na kolejne lata z zadań drogowych na Południu planuję kompleksowy remont ul. Jana Pawła II i wykonanie odcinka ul. Moniuszki od Kieleckiej do 6 Września z umożliwieniem ruchu w dwóch kierunkach oraz wykonanie kolejnych ulic gruntowych. Ich realizacja i rewitalizacja Lubianki sprawią, że południowa część Starachowic zmieni oblicze na plus - poinformował prezydent.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ