Nowe tereny w "Strefie"?

Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" powiększy się o blisko 44 ha powierzchni. Komitet Stały Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował projekt rozporządzenia rozszerzającego jej granice.

Nowe strefowe tereny inwestycyjne dostępne będą w Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Staszowie i Połańcu. Projekt rozporządzenia przewiduje włączenie w granice SSE Starachowice gruntów o łącznej powierzchni blisko 44 ha i powierzchnia starachowickiej strefy wyniesie prawie 708 ha. Będą warunki do realizacji nowych inwestycji, co w najbliższych latach może zaowocować ponad tysiącem nowych miejsc pracy przy nakładach inwestycyjnych wynoszących ok. 378, 8 mln zł.

- O skuteczności i szybkości działania strefy dla rozwoju biznesu w regionie, świadczy czas, w jakim przeprowadzony został proces rozszerzenia strefy. W okresie rządów koalicji PO i PSL przedsiębiorcy i samorządy czekały na włączenie terenów do strefy przez ponad 2 lata. Obecnie procedowany wniosek złożony został na początku lutego 2017 r. i uzyskał akceptację w ciągu 3,5 miesiąca. Jest szansa, że do końca maja premier RP Beata Szydło złoży podpis pod dokumentem – informuje poseł na Sejm Krzysztof Lipiec.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ