Opuścili szkolne mury

ZSZ nr 2

W numerze

Opuścili szkolne mury

ZSZ nr 2

 

Kolejny rocznik uczniów zakończył naukę w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Było uroczyście, sentymentalnie i wesoło.

Na uroczyści pożegnalnej czwartoklasistów tradycyjnie wręczono wyróżnienia najlepszym. Z rąk dyrekcji nagrody za wyniki w nauce, zaangażowanie w życie szkoły, wzorową frekwencję i sukcesy w olimpiadach odebrali: Adrian Grudzień, Agata Wiącek, Klaudia Mundzik z klasy IV bst, Ola Śmigielska z klasy IV lt i Filip Szymański z klasy IV cet. W tym roku naukę ukończyła Diana Wiącek, która jako pierwsza kobieta w placówce wybrała zawód technika mechatronika. W gronie absolwentów byli także stypendyści firmy LSC Communications, laureaci ogólnopolskich konkursów i olimpiad, recytatorzy, muzycy, sportowcy, pasjonaci filmów i sztuki współczesnej.

Młodsi koledzy pod okiem Sławomira Gwardysia przygotowali dla maturzystów ostatnią szkolną lekcję patriotyzmu, podczas której piękne wiersze recytowali: Agata Rokita, Wiktoria Schab, Izabela Rak, Łukasz Klaga i Wojciech Więckiewicz. Akademię uświetniły solistki: Ola Bonia, Weronika Mazur oraz Katarzyna Lipiec śpiewając pieśni patriotyczne „Żeby Polska była Polską”, „Jak długo w sercach naszych”, „Witaj Majowa Jutrzenko”.

W tak uroczystym dniu nie zabrało przekazania sztandaru szkoły, który przejęli uczniowie klas pierwszych, a dyrektor Grażyna Małecka dziękowała uczniom klas czwartych: Patrycji Szlęzak, Wiktorii Surdy i Marcinowi Szwugrowi za 4-letnie godne reprezentowanie szkoły na różnych uroczystościach.

Drugą część imprezy przygotowaną przez Samorząd Szkolny rozpoczęła nastrojowa i sentymentalna piosenka Maryli Rodowicz „Ale to już było” w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego na czele z wychowawczynią klasy IV int – Hanną Zapałą. Na zakończenie tegoroczni absolwenci pokazali prezentację multimedialną przedstawiającą wspomnienia z 4 lat spędzonych w szkole. (zr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ