reklama

Wąchock Bike Jam zakończony sukcesem

Już po raz trzeci

Informacje sportowe

Wąchock Bike Jam zakończony sukcesem

Już po raz trzeci

Efektowne tricki i skoki w wykonaniu uczestników trwającej dwa dni trzeciej edycji Wąchock Bike Jamu zachwycały, a powietrzne akrobacje na rowerach zapierały dech.

Na rowerach typu BMX jak i MTB rywalizowali zawodnicy z całej Polski 29 i 30 kwietnia br. na terenie skateparku w Wąchocku i na tzw. ziemnych skoczniach (DIRT). Wśród miłośników BMX-ów zwyciężył Dawid Czekaj z Mysłakowic, drugi był Kamil Długosz (Rydułtowy) a trzeci - Piotr Leszczyński z Bierunia. W MTB najlepiej wypadł skarżyszczanin Filip Skowron, tuż za nim sklasyfikowany został zakopiańczyk Bartek Gąsienica, a trzeci był Tomasz Grzelczak z Łodzi.

Za najlepszą sztuczkę dnia na sekcji skateparkowej uznano 540 fakie frontflip, czyli obrót o 540 stopni, lądowanie tyłem ii salto w przód na rampie w wykonaniu Piotra Leszczyńskiego, a to samo miano, tyle, że w wersji streetowej, otrzymał Barspin przez schody (obrót kierownicy o 360 stopni, w tym wypadku skacząc przez dwie kondygnacje schodów), w wykonaniu Łukasza Burego z Gdyni. Tytuł „Skocznego juniora” trafił do 14-letniego Antoniego Wójcickiego z Radomia za Flair na Quatrze, czyli salto w tył z obrotem o 180 stopni.

Na skoczniach ziemnych w kategorii BMX podium wyglądało podobnie, jak na skateparku, tyle, że zawodnicy... pozamieniali się miejscami. Pierwszy był Piotr Leszczyński z Bierunia, na drugim stopniu podium stanął Kamil Długosz (Rydułtowy) a trzecie miejsce zdobył Dawid Czekaj z Mysłakowic. W MTB pierwszą lokatę zajął ponownie skarżyszczanin Filip Skowron, tuż za nim uplasował się Piotr Świątek z Radomia a na trzecim miejscu sklasyfikowano Kamila Erbla ze Skarżyska-Kamiennej.

Przyznawano również ciekawe miana i tytuły. Najlepszą sztuczką dnia na skoczniach ziemnych był Double Backflip, czyli podwójne salto w tył, w wykonaniu Macieja Dąbka z Lublina, który również został „doceniony” za...Najlepszą Glebę. Starachowickim akcentem wśród wyróżnionych był Piotr Białoń uznany...”cudownym dzieckiem dwóch pedałów”.

W konkurencji Pump Track Junior uczestników oceniano w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii do 6 lat najlepszy był Bartosz Kamiński, w grupie 7-10 lat - Julianna Nowak, wśród 11.,13 - latków doceniono natomiast Karola Tyla, Olafa Nowaka i Wojciecha Kosowskiego. Skomplikowane nazwy tricków, niezrozumiałe dla laików w tej dziedzinie, pomagał tłumaczyć Piotr Białoń.

Najliczniejszą grupę uczestników stanowili ci w wieku od 14 do 16 lat. Najlepszy w tej kategorii był Jakub Mazur, za nim sklasyfikowano Jaśka Wojciechowskiego, a trzeci był Eryk Strzelec. Dalsze miejsca zajęli: Antek Wójcicki, Dawid Ciemski, Wiktor Nogajski, Dawid Szary, Emil Miernik, Michał Białoń i Kamil Zaremba.

Przez cały czas uczestnikom towarzyszyła muzyka serwowana przez DJ-a Bonito w ramach specjalnego event car „Red Bull Chojrak”. Podobnie jak rok temu, nie obyło się również bez grill baru.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ