Sprawdzali się w półmaratonie

W Starachowicach

Blisko 200 osób uczestniczyło w I Półmaratonie Starachowickim, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Brico Marche, Hotel Senator i Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice. Impreza odbyła się 30 kwietnia br. w naszym mieście.

Biegacze mieli do wyboru trzy trasy: półmaraton, czyli 21,5 km, 10,5 km lub 2,2 km, czyli tzw. „Dwójkę bez barier”, którą można było pokonać truchtem lub spacerem. Biegacze wystartowali z terenu MOSIR przy ul. Szkolnej. W tym samym miejscu znajdowała się też meta. Z półmaratonem zdecydowało się zmierzyć 96 osób, na 10,5 km pobiegło 66 biegaczy a 2,2 km wybrało 31. W klasyfikacji generalnej najdłuższego dystansu wśród kobiet zwyciężyła Karolina Waśniewska z „Biegiem Radom”, która ukończyła półmaraton z czasem 1 godz. 22 min. 8 sek. Druga była Agnieszka Matysek z LKB Rudnik (1.34:43), a trzecie miejsce zajęła Roksana Jamska z „Biegiem na Tarchominie” (1.38:23). Wśród mężczyzn na tym samym dystansie najlepszy był Rafał Czarnecki z STS Skarżysko-Kamienna, którego czas wynosił 1 godz. 10 min. i wyprzedził drugiego Michała Orła (Rk Athletics) tylko o 4 sekundy. Trzeci na mecie zameldował się klubowy kolega zwycięzcy Piotr Sztandera z czasem 1.13:37.

66 uczestników biegło na trasie 10,5 km, z najlepszymi wynikami ukończyły go: zwyciężczyni, podopieczna LKB Rudnik Olesja Smałżenko z czasem 40 min. 59 sek., zdobywczyni drugiego miejsca Anna Gromadzka 45 min. i 56 sek. oraz trzecia Natalia Kwiecień również z LKB Rudnik. 47 min. 31 sek.

Wśród mężczyzn najlepsze czasy mieli: zawodnik LKB Rudnik Sergiej Fiskowicz, któremu 35 min. i 4 sek. dało pierwsze miejsce, tuż za nim uplasował się jego klubowy kolega Piotr Jaśtal z czasem 35 min. 17 sek., a brązowy medal zdobył Dawid Kubiec z „Zabieganych”, który na mecie zameldował się z czasem 37 min. 14 sek.

Z „Dwójką bez barier” zdecydowało się zmierzyć 31 uczestników. Powody do zadowolenia miała 13-letnia Julia Grigiela z Otwocka, która, z czasem 6 min. 25 sek. zajęła pierwsze miejsce, również w kategorii Open. Druga była 10-letnia Anielka Balikowska z Suchedniowa (7,14), trzecią lokatę zajęła 11-letnia starachowiczanka Emilia Poznańska (7,56). W kategorii open” na drugim stopniu podium stanął 19-letni Patryk Łyczak ze Starachowic który 2,2 km przebiegł w 6 min. 28 sek., miejsce na „pudle” wywalczył sobie również starachowiczanin Dawid Stępniewski (13 lat). Trasę pokonał w 6 min. 32 sek.

Wszystkich nagrodzono pamiątkowymi medalami w kształcie granic naszego miasta, a zwycięzcy otrzymali również puchary i nagrody rzeczowe od sponsorów. (Kas)