Trenują przed sezonem

Szymanowski Triathlon Team

Starachowiccy triathloniści przygotowują się do najważniejszych startów w sezonie. Podczas biegu ulicznego w Końskich zajęli miejsca na podium. To dobry prognostyk przed głównymi startami, które już niebawem.

Maria Pytel i Przemysław Szymanowski wystartowali 3 maja w biegu ulicznym w Końskich odpowiednio na dystansach 2 i 3 kilometrów. Starachowiczanie tworzą teraz Szymanowski Triathlon Team, w barwach którego wystartował także brat Przemysława - Tomasz.

Dla naszych zawodników ten start miał charakter typowo treningowy i - mimo że starachowiczanie nie są jeszcze w optymalnej formie, należy go uznać za udany. Maria rywalizację ukończyła na 3. pozycji ze średnim czasem 3,31 na kilometr. Wynik 3,03 na kilometr dał Przemysławowi drugą lokatę, a Tomasz Szymanowski w swojej kategorii wiekowej zajął ostatecznie 6. pozycję.

Teraz przed naszymi reprezentantami ważny start w Olsztynie. Starachowiczanie liczą na dobry wynik, a ten jest w ich zasięgu, tym bardziej że cały czas nasi zawodnicy wspierani są przez rodzinę i znajomych, co szczególnie można było zaobserwować w Końskich.-

ma za sobą pierwszy start. Dziękuję mojemu bratu Dominikowi za obecność na trasie biegu, braterska siła to jest to - skomentował Przemysław Szymanowski.