reklama

Triumf ZSZ nr 1!

Trzy starachowickie szkoły w finałach wojewódzkich

Informacje sportowe

Triumf ZSZ nr 1!

Trzy starachowickie szkoły w finałach wojewódzkich

 

Uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 ze Starachowic zostały mistrzyniami województwa w koszykówce szkół ponadgimnazjalnych. Podopieczne Tomasza Serka w klasyfikacji końcowej wyprzedziły I LO i II LO.

Już na starcie finałów, które rozegrane zostały w hali ZSZ nr 3, w dobrej pozycji wyjściowej znalazły się uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Podopieczne Tomasza Serka w półfinałach wygrały z dziewczętami z II LO, które także awansowały do finałów, a wyniki te zaliczone zostały do decydującej fazy. W rozgrywkach finałowych mieliśmy jeszcze jednego reprezentanta Starachowic - uczennice I LO, które wygrały półfinałowe zmagania we własnej hali. W ich przypadku również zaliczony został wynik z półfinałów, z konfrontacji z I LO Skarżysko-Kamienna, zakończonej wygraną starachowiczanek.

Na początku finałowej rywalizacji uczennice ZSZ nr 1 pokonały pewnie reprezentację I LO Skarżysko-Kamienna 58:20 i wysunęły się na prowadzenie. Podopieczne Barbary Lis z I LO nie zamierzały jednak odpuszczać i w meczu z II LO wygrały 20:15. Tym samym jasne się stało, że zwyciężczynie ubiegłorocznych finałów, uczennice II Liceum Ogólnokształcącego ze Starachowic, nie obronią tytułu. Na pocieszenie podopiecznym Mariusza Kandyby został pojedynek z zespołem Skarżyska, którego stawką było trzecie miejsce w województwie. Starachowiczanki nie dały rywalkom żadnych szans i pewnie wygrały 31:14. Ostatni pojedynek finałów zapowiadał się niezwykle emocjonująco, bowiem jego stawką był końcowy triumf. Lepszą skuteczność zaprezentowały uczennice naszego ZSZ nr 1, które wygrały 34:20 i sięgnęły po końcowe zwycięstwo.

Klasyfikacja końcowa

1. ZSZ 1 Starachowice 3 6 124:66

2. I LO Starachowice 3 5 71:64

3. II LO Starachowice 3 4 72:66

4. I LO Skarżysko 3 3 49:120

ZSZ 1: Karolina Bzymek, Klaudia Dobosz, Natalia Dobosz, Eliza Fijas, Kamila Jagiełło, Julia Jankowicz, Natalia Kasperkiewicz, Monika Kucharczyk, Nina Miller, Marta Olesińska, Marta Pęczek, Aleksandra Rybak. Opiekun: Tomasz Serek.

I LO: Aleksandra Antoszewska, Natalia Kowalska, Kinga Krukowicz, Agata Łodej, Ada Łojek, Żaneta Mazur, Natalia Petrus, Wiktoria Sajda. Opiekun: Barbara Lis.

II LO: Weronika Sałata, Barbara Chmiel, Aleksandra Jankowska, Julita Różalska, Natalia Lipińska, Natalia Podgórska, Magdalena Adamczyk, Julia Niemiec, Elżbieta Raczyńska, Aleksandra Gralec. Opiekun: Mariusz Kandyba.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ