Mieszkania

ZSZ nr 2 na czwartym miejscu

Finał wojewódzki w siatkówce chłopców

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach wywalczyli czwarte miejsce w finałach wojewódzkich w siatkówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Podopieczni Marcina Wrony w decydującym o 3. miejscu meczu przegrali z reprezentacją ZS Połaniec.

odbył się w Kielcach, a o laur zwycięstwa walczyło sześć zespołów, w tym reprezentacja starachowickiego Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Pewne było, że aby zagrać w decydującym meczu trzeba wygrać oba spotkania grupowe, lub liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach i mieć dobry bilans setów. Niestety, ten drugi scenariusz nie sprawdził się w przypadku naszej reprezentacji, której jedna grupowa wygrana nie wystarczyła do zajęcia pierwszej pozycji i awansu do finału. Podopieczni Marcina Wrony pokonali reprezentację gospodarzy, ale musieli uznać wyższość rywali z Ostrowca Świętokrzyskiego. Ostatecznie naszej drużynie pozostała walka o najniższy stopień podium z drugim zespołem Grupy I czyli ZS Połaniec.

W pierwszym secie tej rywalizacji wynik był otwarty niemal do samego końca. Ostatecznie, stosunkiem 25:23 wygrali nasi rywale i przybliżyli się do końcowego zwycięstwa. Starachowiczanie liczyli jeszcze na wyrównanie w drugim secie i walkę w tie-breaku, ale to znów rywale byli górą wygrywając 25:20.