Mieszkania

Na piłkarskich boiskach

Pewne zwycięstwo nad Polanami Pierzchnica odniósł Star Starachowice wygrywając 3:1. Dramatyczny przebieg miało za to spotkanie wyjazdowe Kamiennej Brody z Lechią Strawczyn. Brodowianie przegrywali już 0:2 by ostatecznie wygrać 3:2.

IV liga

*Lubrzanka Kajetanów - Łysica Bodzentyn (odwołany z powodu złego stanu murawy)

Klasa okręgowa

*Star Starachowice – Polanie Pierzchnica 3:1 (1:0). Bramki dla Staru: Mariusz Fabjański (32), Jakub Nowocień (47), Kamil Stawiarski (54).

Star: Mateusz Poński – Ariel Spadło, Damian Senderowski, Jakub Nowocień, Marcin Chodniewicz, Jakub Kania, Bartłomiej Drabik, Patryk Kosztowniak (67. Emil Madejski), Emil Gołyski, Mariusz Fabjański, Kamil Stawiarski (55. Michał Sieroń). Trener: Zdzisław Spadło.

Podopieczni Zdzisława Spadło byli faworytem tej konfrontacji, ale mimo przewagi od pierwszych minut meczu worek z brakami nie chciał się rozwiązać. Przełamanie przyszło w 32 minucie, a bramkarza gości pokonał ten, który ostatnio jest w wybornej formie czyli Mariusz Fabjański. Do przerwy utrzymało się minimalne prowadzenie starachowiczan. W drugą połowę meczu nasi gracze weszli znakomicie. Już w 47 minucie wynik podwyższył Jakub Nowocień, który od ostatniego meczu występuje na nietypowej dla siebie pozycji środkowego obrońcy. Emocje po tym golu nie zdążyły jeszcze opaść, a bramkarza przyjezdnych pokonał Kamil Stawiarski. Nieco nerwowości w szeregi naszego zespołu wprowadził gol dla gości z 70 minuty, ale starachowiczanie nadal kontrolowali przebieg spotkania.

*Lechia Strawczyn - Kamienna Brody 2:3 (2:2). Bramki dla Kamiennej: Kamil Wochniak (34), Grzegorz Zięba (41), Piotr Frańczak (64).

Kamienna: Dymanowski – Zięba, Świątek, Kardas (46. Czerpak), Kozera, Dziewięcki (46. Praga), Sado, Wochniak, Mąka, Jedlikowski (85. Soboń), Frańczak (75. Dąbrowski). Trener: Marcin Wróbel.

Ciężką przeprawę z Lechią Strawczyn mieli w minionej kolejce piłkarze Kamiennej Brody. Podopieczni Marcina Wróbla przegrywali do 34 minuty już 0:2, ale później zdobyli trzy gole z rzędu i wywalczyli komplet punktów. Do wyrównania doprowadzili jeszcze w pierwszej połowie a gole zdobyli Kamil Wochniak i Grzegorz Zięba. Natomiast w drugiej połowie bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Piotr Frańczak.