Strój ludowy skompletowany

Brody

Strój ludowy skompletowany

Zespół wokalny "Jarzębina" z Dziurowa otrzymał od wójta gminy Brody nowe buty - element stroju ludowego. W ramach podziękowań, 27 kwietnia śpiewaczki dały koncert na sesji Rady Gminy w Brodach.

Kobiety występowały w pięknych strojach ludowych. Do kompletu brakowało im tylko jednakowego obuwia, które pasuje do stylu ubrań. Pani wójt zaakceptowała ich prośbę i zakupione zostało 11 par skórzanych trzewików. Wiesława Kiełek – kierowniczka zespołu serdecznie dziękowała za pomoc. Powiedziała, że liczy na to, że na zbliżających się eliminacjach do Buskich Spotkań z Folklorem, jurorzy docenią nie tylko ich śpiew, ale także spójny stylistycznie ubiór.

W ubiegłym roku zespół brał udział w wielu imprezach gminnych, a także w Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i Pastorałek we Włoszczowie oraz w „Buskich Spotkaniach z Folklorem”. W konkursie tym pani Wiesława Kiełek zdobyła nagrodę jako solistka. W 2015 roku „Jarzębina” występowała m. in. na Festiwalu Folkloru imienia Józefa Myszki w Iłży.

Zespół tworzą: Wiesława Kiełek, Ewelina Bębas, Lucyna Kacan, Elżbieta Zapała, Danuta Sułek, Joanna Kot, Barbara Szlachowska, Agnieszka Zawocka, Ewa Paprot, Maria Karwacka i Marianna Łodej. Ich instruktorem jest Marek Basa.

m.p.

m.p.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ