reklama

Wspólnie sadzili drzewa

W Leśnictwie Majówka

W numerze

Wspólnie sadzili drzewa

W Leśnictwie Majówka

 

Harcerze, uczniowie starachowickich szkół oraz zaproszeni przez Nadleśnictwo Starachowice politycy sadzili na terenie Leśnictwa Majówka sosny. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji ph. "1000 drzew na minutę".

Wszystkich, którzy skorzystali z zaproszenia i 27 kwietnia br. stawili się na terenie Leśnictwa Majówka powitał nadleśniczy Ryszard Bis, podkreślając, że las ten jest produktem działalności gospodarczej leśników.

- Leśnicy gospodarują na części zasobów przyrody żywej. Prowadzą zrównoważoną gospodarkę leśną opartą na zasadzie trwałości lasu. Wycinają drzewa, jednak nie więcej niż sadzą - mówił.

Za dbałość o polskie lasy podziękował uczestniczący w akcji poseł na Sejm Krzysztof Lipiec, a starosta starachowicki Danuta Krępa podkreśliła wkład Nadleśnictwa w rozwój leśnej infrastruktury turystycznej, służącej lokalnej społeczności. Zastępca dyrektora RDLP ds. gospodarki leśnej Piotr Kacprzak przypomniał natomiast długoletnią tradycję Święta Lasu, którego głównym punktem jest sadzenie drzew.

Nim zabrano się do pracy, leśnicy wyjaśnili, jak należy sadzić drzewa, prezentując tradycyjną metodę sadzenia szpadlem oraz fińską, z użyciem specjalnego kostura o nazwie Pottiputek. Niedługo później na 30 arach leśnictwa posadzono jednoroczne sadzonki sosny. Każdemu uczestnikowi akcji, na zakończenie wręczono certyfikaty.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ