reklama

Majówkowe granie z młodzieżą

W numerze

Majówkowe granie z młodzieżą

Gości przybyłych do SCK na koncert "KefiRock i Przyjaciele" nie brakowało. Tym bardziej że ekipa nasza, starachowicka.

Jedną z atrakcji długiego, chłodnego i pochmurnego weekendu związanego także z obchodami Święta Pracy łącznie z Dniem Flagi Narodowej i Świętem Konstytucji 3 Maja był występ grupy starachowickich artystów. Muzyczne wydarzenie zainicjowały młode, utalentowane dziewczęta ze Studia Piosenki SCK: Karolina Rakowska i Julia Dudek, nad którymi muzyczną oraz instruktorską pieczę sprawuje Miłosz Weimann. Zasłużone brawa otrzymała również Dominika Chmielewska, którą podczas „Festiwalu Piosenki Lubianej Słuchanej i Śpiewanej ale Polskiej” w SDK wypatrzył zasiadający w jury tego mądrego konkursu Stefan Oziomek. Talent wokalny i dobrze postawiony głos sprawiły, iż zdobyła tam I miejsce, co m.in. zaowocowało zaproszeniem do udziału w dopiero co minionym koncercie.

W drugiej części koncertu wystąpił wyczekiwany KefiRock, który w 2010 roku założył basista, wokalista, kompozytor i autor tekstów Stefan Zbigniew Oziomek. Oprócz niego skład zespołu stanowią świetni i doświadczeni muzycy: starachowicki Carlos Santana czyli wytrawny gitarzysta Donat Kajzer, nietuzinkowy klawiszowiec Leszek Zachariasz i świetny bębnista Paweł Maciąg. W pierwszym składzie zespołu spacerkami po organowej klawiaturze popisywał się pełen muzycznych pomysłów błyskotliwy muzyk i kompozytor Bolesław Czerwiński. Wzbogaceniem aktualnego brzmienia zespołu były chórki w wykonaniu Weroniki Koprowskiej i Weroniki Styk, które na co dzień śpiewają w Zespole Estradowym SDK „Nuta” prowadzonym przez Macieja Bidzińskiego.

Zanim rozpoczęła się rockowa uczta, lider KefiRock postanowił podzielić się z publicznością swoimi marzeniami z lat chłopięcych. Gdy tylko koncertował w ZDK (dawna nazwa nawiązująca do świetności FSC) jakikolwiek znany zespół big beatowy, długowłosy Stefan (taka była moda) zawsze starał się być obecny. Oczywiście słuchał, oglądał, oklaskiwał i marzył skrycie o tym, żeby kieeedyś wystąpić na wytęsknionej scenie. Od siebie dodam, że marzenia zawsze mogą się spełnić jeżeli poparte są solidną pracą. Jak to świetnie ujął prowadzący koncert, również znający się nie tylko na muzyce Maciej Bidziński - dopełnieniem interesującego koncertowania stała się wspaniała choreografia wykonana przez utytułowane absolwentki Szkoły Tańca MiM, której szefuje Małgorzata Dziamka: Paulinę Florys, Weronikę Kaczmarską, Katarzynę Pająk i Paulinę Paprot.

W ubiegłym roku KefiRock mocno pracował nad materiałem do drugiej płyty, a miniony koncert jest rozgrzewką do odbycia trasy koncertowej. Ostre granie zapoczątkują w pubie „Pod Ziemią” na krakowskim Kazimierzu, 11 maja łódzki Klub Muzyczny „New Jork” z widownią na 1000 miejsc, 12 maja warszawski Klub Rockowy „Woodoo”, następnie 26 maja w Klubie Muzycznym „Rude Boy” - Bielsko Biała. W czerwcu zagrają w poznańskim „Aligatorze”. Po urlopowej przerwie wyruszą na koncertowanie w: Krośnie, Lublinie, Rzeszowie. Obecnie manager zespołu prowadzi rozmowy w sprawie terminów i warunków występów w: Pucku, Władysławowie i Koszalinie. Miejmy nadzieją, że oprócz dobrego grania, równie dobrze będą promować nasze miasto.

Pełni wiary w spełnienie swoich planów, członkowie zespołu KefiRock, za pomoc pięknie dziękują dyrekcji oraz pracownikom SCK, a w szczególności akustykom: Michałowi Pastuszce i Jankowi Kępie oraz specjaliście od oświetlenia Michałowi Smurzyńskiemu.

Marek Oziomek

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ