Gimnazjalistki z poselskimi mandatami

W numerze

Gimnazjalistki z poselskimi mandatami

Zuzanna Krzemińska i Julia Wysocka z Gimnazjum nr 3 są wśród 16 uczniów z naszego województwa, którzy uzyskali mandaty poselskie na XXIII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.

W tym roku przyświeca jej hasło "Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej". Starachowiczanki wybrały krajana, Władysława Wagnera - polskiego żeglarza, pierwszego Polaka, który opłynął kulę ziemską na jachcie żaglowym. Wśród mieszkańców dziewczęta przeprowadziły ankietę dotyczącą wiedzy na jego temat, zorganizowały grę miejską, przygotowały tematyczne ulotki i plakaty.

Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny realizowany przez Kancelarię Sejmu we współpracy z innymi instytucjami. Jego celem, od ponad 20 lat, jest ukazywanie odpowiedzialności obywatelskiej poprzez aktywizowanie młodych ludzi na rzecz społeczności lokalnej oraz upowszechnianie wiedzy wśród młodzieży na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej. Posiedzenie odbędzie się 1 czerwca br.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ