Stypendia dla najzdolniejszych

200 uczniów otrzymało stypendia z "Regionalnego programu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół zawodowych województwa świętokrzyskiego". Wśród nich są także wychowankowie starachowickich placówek.

W ramach naboru wpłynęło 307 wniosków, z czego 260 dotyczyło uczniów techników, 31- wychowanków zasadniczych szkół zawodowych, a 16 uczących się w szkołach artystycznych. Wśród stypendystów znalazło się dziesięcioro uczniów placówek w naszym mieście, w tym siedmioro z Technikum nr 2 im. E Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 i troje z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach, a byli to: Łukasz Ciepielewski, Eliza Gębusia, Daniel Gut, Łukasz Gut, Kamila Jarzębak, Wojciech Więckiewicz i Marcin Wróblewski (wszyscy z Technikum nr 2) oraz Kinga Kiełbasa, Michał Mirkiewicz i Diana Skrucha z ZSZ nr 1 w naszym mieście. Każdy ze stypendystów otrzymał 3 tys. 700 zł.

Stypendia otrzymali także gimnazjaliści i uczniowie liceów. Tu też nie zabrakło wychowanków szkół ze Starachowic i Mirca. Doceniono: Zuzannę Biesiadecką i Sebastiana Gulbę z Zespołu Szkół w Mircu, Martynę Gruszczyńską z I LO w Starachowicach i Mikołaja Majchra z Gimnazjum nr 3 w naszym mieście. Gratulujemy!

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ