10 zawodników w kadrze województwa!

Barakuda dominuje w regionie!

 

Reprezentacja województwa młodzików w pływaniu została zdominowana przez zawodników starachowickiej Barakudy! Na 14 zawodników kadry aż 10 to podopieczni Bartosza Staneckiego i Wojciecha Szlęzaka! Dodatkowo dwoje naszych reprezentantów znalazło się na liście rezerwowej.

Nie tak dawno zawodnicy starachowickiego Klubu Pływackiego Barakuda zdominowali rywalizację młodzików osiągając drugi wynik w Polsce. Nic więc dziwnego, że nasi reprezentanci zdominowali skład kadry województwa świętokrzyskiego. W reprezentacji regionu na 2017 rok było 14 miejsc i aż 10 z nich zajęli starachowiczanie! Do kadry województwa świętokrzyskiego powołani zostali: Hanna Stanecka, Weronika Latała, Julia Ofman, Aleksandra Sierpień, Antonina Wiśniewska, Patrycja Bontor, Jakub Wypchło, Filip Skierniewski, Jakub Barański i Tomasz Kraczkowski. Ponadto Maria Jarzyna i Kacper Nowak znaleźli się na liście rezerwowej.

- Taka sytuacja zaistniała chyba pierwszy raz w historii powołań do wojewódzkiej kadry pływackiej. Starachowiccy pływacy na pierwsze zgrupowanie wyjechali już 29 kwietnia i będą na nim do 3 maja. Kolejne dwutygodniowe zgrupowanie planowane jest w sierpniu - mówi GAZECIE trener Bartosz Stanecki.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ