Jerzy Rot nie jest trenerem Staru!

Pracę stracił także Adrian Sobczyński

Informacje sportowe

Jerzy Rot nie jest trenerem Staru!

Pracę stracił także Adrian Sobczyński

 

Taką decyzję Zarząd Klubu podjął we wtorek, po porażce Staru w wyjazdowym meczu ze Stalą Kunów. W spotkaniu z Granatem Skarżysko-Kamienna drużynę poprowadził tymczasowo Zdzisław Spadło.

Zatrudnienie Jerzego Rota było jednym z elementów układanki, która miała doprowadzić do upragnionego awansu Staru do IV ligi. Od samego początku wyniki meczów kontrolnych napawały optymizmem, Star robił drobne kroki do upragnionego celu, ale bolesna okazała się porażka w meczu na własnym stadionie ze Spartą Dwikozy. Później starachowiczanie wygrali w meczu na szczycie z Kamienną Brody i humory się poprawiły. Układ meczów w następnej kolejce ułożył się idealnie dla starachowiczan, bowiem dwie drużyny wyprzedzające nasz zespół w ligowej tabeli straciły punkty. Aby zmniejszyć dystans i dać sygnał do walki o najwyższe cele, Star musiał pokonać na wyjeździe ligowego średniaka Stal Kunów. Niestety, w tym meczu naszym piłkarzom nie wychodziło nic i zielono-czarni doznali dotkliwej porażki 0:3. Dodatkowo nasi kończyli ten mecz w dziewiątkę, bowiem presji nie wytrzymali dwaj nasi zawodnicy i zobaczyli po czerwonej kartce. Ten mecz przelał czarę goryczy i dwa dni później (25 kwietnia)) zarząd podjął decyzję o zwolnieniu trenera Jerzego Rota. W tej sprawie kierownictwo klubu wydało oświadczenie powołując głównie na dwa wspomniane mecze (ze Spartą Dwikozy i Stalą Kunów).

- Powodem takiej decyzji była utrata 6 punktów w rundzie rewanżowej oraz postawa i styl zaprezentowany przez drużynę w ostatnim meczu w Kunowie, który nie daje gwarancji na włączenie się do rywalizacji o awans do IV ligi. Obowiązki trenera do meczu z Granatem pełnił będzie Zdzisław Spadło, a nazwisko nowego szkoleniowca Zarząd Klubu przedstawi w przyszłym tygodniu. Dziękujemy trenerowi Jerzemu Rotowi za czteromiesięczną współpracę i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z futbolem - napisano w oświadczeniu.

Tymczasowo zespół poprowadził starachowicki trener Zdzisław Spadło, ale docelowo ma zostać zatrudniony nowy szkoleniowiec. W kuluarach mówi się, że drużynę mógłby przejąć Rafał Wójcik, który w przeszłości pracował w Juvencie, a ostatnio stracił stanowisko w Stali Stalowa Wola. W tym przypadku jednak barierą nie do przejścia mogą okazać się wymagania finansowe trenera Wójcika, który w II lidze mógł liczyć na zdecydowanie wyższe pieniądze niż w klasie okręgowej. Być może na ławce trenerskiej zielono-czarnych zasiądzie wychowanek Staru Adrian Sobczyński, który w minionym tygodniu został zwolniony z funkcji trenera Polonii Iłża. Jest trenerem do wzięcia "od zaraz", ale na jego niekorzyść przemawiają fatalne wyniki iłżeckiej drużyny. Zgodnie z zapowiedzią Zarządu Klubu, nazwisko nowego trenera powinniśmy poznać w tym tygodniu.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ