Mieszkania

Wiking najlepszy w Polsce!

Znakomity start starachowiczan w Kielcach!

Znakomity start podczas Pucharu Polski w wyciskaniu sztangi leżąc zaliczyli pod koniec kwietnia zawodnicy Wikinga Starachowice. Nasi reprezentanci zdominowali rywalizację w Kielcach i wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W hali Targów Kielce rozegrano Puchar Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Bardzo dobry występ zaliczyli zawodnicy Wikinga, których wysokie lokaty pozwoliły wywalczyć pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i są najlepszą ekipą w Polsce.

Małgorzata Mazur w kategorii wagowej +57 kg juniorek zajęła 2. miejsce, natomiast wśród seniorek na najniższym stopniu podium znalazła się Aleksandra Zielińska. Wśród juniorów startował także Damian Ustupski, który zajął 2. miejsce w klasyfikacji open, a wśród seniorów sklasyfikowany został na 3. miejscu.

Bohaterem zawodów można nazwać Jana Wegierę, który od lat dominuje w swojej kategorii do 93 kilogramów. Wygrał ją bezapelacyjnie, a na dodatek wywalczył 1. miejsce w kategorii open zarówno seniorów, jak i weteranów. Drugą lokatę zajął Stanisław Gąsienica-Samek, który w open był trzeci. Dla niego występ w Kielcach był szczególny, bowiem osiągnięty wynik 270 kilogramów to jego nowy rekord życiowy.

Drugą lokatę w kategorii do 74 kg wywalczył także Rafał Wróbel. Poza podium zaleźli się ponadto Andrzej Śmieszek, Waldemar Komisarek, a Michał Wegiera może mówić o sporym pechu, bowiem w trakcie zawodów doznał kontuzji. Na całe szczęście okazała się niegroźna.

- Nie mogliśmy pojechać w najmocniejszym składzie, bo Staszek Gąsienica-Makowski w tym samym czasie startował w Stanach Zjednoczonych i nie było możliwości, aby mógł do nas dołączyć. Dlatego tym bardziej cieszy nasze zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej - ocenił Arkadiusz Staszewski, trener Wikinga Starachowice.

W zawodach wystartował także Arkadiusz Staszewski, który pierwotnie w Kielcach miał wystąpić jedynie w roli trenera. Ostatecznie jednak jego trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii +120 kilogramów przyczynił się do wywalczenia przez klub pierwszego miejsca w klasyfikacji klubowej.

- To był nieplanowany start, taki można powiedzieć z marszu. Przygotowywałem się do innych zawodów, ale żeby wzmocnić drużynę zdecydowałem się wystartować w Kielcach - mówi o swoim występie A. Staszewski.

W tym samym czasie rozegrano Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness. Reprezentant Wikinga, Michał Ciszewski znalazł się tuż za podium w kategorii do 180 cm.