reklama

Gąsienica-Makowski z brązem!

Mistrzostwa Świata w wyciskaniu klasycznym

Informacje sportowe

Gąsienica-Makowski z brązem!

Mistrzostwa Świata w wyciskaniu klasycznym

 

Rekordem Polski - 237,5 kg, Stanisław Gąsienica-Makowski z Wikinga Starachowice wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata w wyciskaniu klasycznym w Teksasie.

Z Mistrzostwami Świata w USA starachowiczanie wiązali duże nadzieje. Kilka tygodni temu pisaliśmy, że z Teksasu możemy przywieźć dwa medale. Ostatecznie jednak na zawody pojechał tylko jeden zawodnik starachowickiego Wikinga.

- Początkowo miało tam startować dwóch naszych zawodników. Jan Wegiera oraz Stanisław Gąsienica-Makowski, ale ostatecznie pojechał tylko jeden, mimo że nominowani byli obaj. Chodziło o cięcia finansowe związku. Stanisław w nominacjach był 3 a Janek 5 to pojechał tylko ten pierwszy - mówi GAZECIE trener Arkadiusz Staszewski.

Rywalizacja w kategorii 120 kg, w której walczył nasz reprezentant, była niezwykle zacięta. Kilku zawodników do samego końca zachowało możliwość wygranej.

- W pierwszym podejściu zaliczył 230 kilogramów, później 237,5 kg, a na koniec atakował 240 kg. Mogło to dać mu zwycięstwo i złoty medal albo miejsce czwarte w przypadku niepowodzenia. Różnice między zawodnikami były bardzo małe i wszystko zależało od szczegółów. Można była zyskać wszystko albo wiele stracić. Staszek z czołówki zawodników był najlżejszy, więc gdyby udało mu się wycisnąć te 240 kilogramów, miałby złoto. Nikomu jednak nie udało się takiego wyniku osiągnąć i ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu - relacjonował A. Staszewski.

Wynik Stanisława Gąsienicy-Makowskiego okazał się nie tylko jego rekordem życiowym.

- 237,5 kg to rezultat o 5 kg lepszy niż w eliminacjach w Warszawie. Automatycznie jest to nowy rekord Polski i rekord świata masters - dodaje trener Wikinga.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ