Aleksander z indeksem

Bez kategorii

Aleksander z indeksem

Laureatem XXI Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim został Aleksander Szczepański, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach. Uplasował się w ścisłej czołówce, zajmując 8. miejsce.

Celem konkursu jest przybliżenie historii Wszechnicy Krakowskiej oraz osób ją tworzących od momentu powstania zacnej Alma Mater aż po czasy współczesne. Organizowany od 1996 roku konkurs ma charakter ogólnopolski, a jego uczestnicy walczą o możliwość studiowania na wybranych przez siebie kierunkach studiów. Finaliści tegorocznej edycji konkursu rozwiązywali w Krakowie test składający się ze stu pytań. Aleksander Szczepański, uczeń klasy IIIb (matematyczno – fizycznej) uplasował się w pierwszej dziesiątce po części pisemnej, uzyskując tytuł laureata VIII miejsca XXI Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Dało mu to możliwość wyboru indeksu na najbardziej prestiżowe kierunki wyższych uczelni, cieszących się największym zainteresowaniem absolwentów szkół średnich. Ponieważ swoje plany Aleksander wiąże z informatyką od 1 października br. będzie ją studiował na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uroczystego wręczenia nagród laureatom dokonał Jego Magnificencja Rektor UJ prof. dr hab. med. Wojciech Nowak podczas Finałowej Gali Konkursu w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ