reklama

Uczcili Narodowe Święto

Bez kategorii

Uczcili Narodowe Święto

3 maja 1791 r. uchwalono konstytucję Obojga Narodów. Była pierwszą spisaną konstytucją w nowożytnej Europie, drugą na świecie , po amerykańskiej. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach przygotowali pod kierunkiem polonistki Magdaleny Hedy okolicznościową inscenizację poetycko- muzyczną.

Z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w II Liceum odbył się okolicznościowy apel. Miał podniosły i nastrojowy charakter, był przeżyciem artystycznym, ale także ciekawą lekcją historii. Uroczystość prowadziła Anna Zaczyńska z Flipem Cieślikiem.

Społeczność szkolna wysłuchała wierszy nawiązujących swą tematyką do ojczyzny i naszej historii narodowej. Młodzież zaprezentowała także kilka najpiękniejszych piosenek o tematyce patriotycznej. Usłyszeliśmy m.in: "Mury", "Taki kraj" śpiewane przy akompaniamencie Michaliny Gołdy (IIc), Kacpra Ragana (IIa) i Mikołaja Paszkowskiego z klasy IIIb. Poezję recytowali natomiast: Jakub Kowalski , Aleksandra Kusiak, Dominika Bilska, Natalia Anduła, Klaudia Rosołowska, Adrianna Głuszek i Karolina Strzelecka. Wokalnym uzupełnieniem był występ Barbary Dziekońskiej, Julii Dziurzyńskiej, Diany Romanowskiej, Janka Łąckiego oraz Mikołaja Paszkowskiego, który otrzymał od swoich przyjaciół i nauczycieli drobny upominek za zaangażowanie w każdą akademię, mimo ogromu nauki do matury.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ