O ubezpieczeniach wiedzą wszystko

Uczniowie z II LO

Bez kategorii

O ubezpieczeniach wiedzą wszystko

Uczniowie z II LO

 

Natalia Magielnicka, Daniel Staszewski i Kacper Kiciński z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach pokonali 24 tysiące uczniów z całego kraju i wygrali Ogólnopolską Olimpiadę "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

Olimpiada jest elementem projektu edukacyjnego „Lekcja z ZUS”, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego celem jest m.in. przekazanie im praktycznej wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce. Aby znaleźć się w finale, uczestnicy musieli przejść kilka etapów konkursu.

942 uczniów z 314 szkół zmagało się na szczeblu wojewódzkim, a do ogólnopolskiego przeszło tylko 20, w tym zespół ze „Staszica” w składzie: Natalia Magielnicka (kl Id), Daniel Staszewski (kl. Id) i Kacper Kiciński (kl. IIb), którzy pracowali pod kierunkiem Katarzyny Orłowskiej.

- W tym roku odnotowaliśmy rekordowe zainteresowanie naszą Olimpiadą, aż 24 tysiące uczestników. Wiemy, że dla uczniów szansa zdobycia dodatkowych punktów w rekrutacji na studia i indeksów to istotna motywacja do nauki. Dzięki tym inicjatywom młodzi Polacy zdobywają wiedzę, która jest niezbędna do świadomego uczestnictwa w rynku pracy, a tym samym ubezpieczenia się od różnych ryzyk życiowych – mówiła Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Finał Olimpiady był na żywo transmitowany przez ZUS na Youtube. Tak więc koleżanki i koledzy Natalii, Daniela oraz Kacpra śledzili przez cały czas ich zmagania. Nasi byli najlepsi w kraju i otrzymali w nagrodę laptopy, II Liceum wzbogaciło się o laptopa oraz rzutnik multimedialny, a cała trojka dostała też indeksy czterech uczelni wyższych oraz dodatkowe punkty przy rekrutacji na wiele uczelni w całej Polsce.

Konkurs odbywa się pod patronatem prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - prof. Gertrudy Uścińskiej, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ