Prokuratura bada okoliczności zgonu seniorki

Po nieszczęśliwym zabiegu

 

70-letnia pacjentka zmarła podczas planowego zabiegu wszczepiania endoprotezy stawu biodrowego w naszym szpitalu. Postępowanie z urzędu w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Starachowicach.

Przypomnijmy, podczas zabiegu (20 kwietnia br.) doszło do krwotoku, którego nie udało się zatamować. Skutkiem tego pacjentka - mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego - zmarła. W piątek (21 kwietnia br.) starosta Danuta Krępa zwołała nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Powiatu, na którym stawił się także dyrektor ds. leczniczych w PZOZ Marcin Biesiada.

- Nic nie wskazywało na to, że mogą pojawić się komplikacje, ale w pewnym momencie pacjentka dostała silnego krwotoku. Była przetaczana krew, wezwany był też chirurg naczyniowy, ale niestety, pacjentki nie udało się uratować. Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o konkretnych przyczynach śmierci kobiety - informowała GAZETĘ pani starosta.

Teraz sprawą z urzędu zajęła się prokuratura. Sprawdza, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa i i jakie były okoliczności zgonu kobiety. Postępowanie prowadzone jest w sprawie a nie przeciwko komuś.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ