Mieszkania

Ciężka rywalizacja w biegach górskich

LKB Rudnik

LKB Rudnik

Na Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w Ustrzykach Dolnych pojechała bardzo liczna grupa zawodników LKB Rudnik. Dwóch wygrało biegi.

W Ustrzykach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w stylu anglosaskim. LKB Rudnik wystawił do rywalizacji bardzo szeroką kadrę zawodników, którzy o medale walczyli na kilku różnych dystansach. Bardzo dobrze w rywalizacji na 600 metrów poradził sobie Dariusz Sikora, który nie miał sobie równych i stanął na najwyższym stopniu podium. Jako pierwszy linię mety przekroczył także prezes klubu Sylwester Dudek, który startował na 10 kilometrów. W klasyfikacji drużynowej LKB Rudnik zajął miejsce tuż za podium, na 26 sklasyfikowanych klubów z całej Polski.

- Trasa była bardzo trudna, szczególnie wymagająca na zboczach Laworty. Różnica wzniesień wynosiła +700 i -700. Start ten był również eliminacjami na Mistrzostwa Świata w biegach górskich - skomentował prezes LKB Rudnik Sylwester Dudek.