reklama

Ćwiczenia służb ratowniczych

"MAN 2017"

Informacje sportowe

Ćwiczenia służb ratowniczych

"MAN 2017"

Trzy epizody zakładające różnego rodzaju zagrożenia, były tematem zintegrowanych ćwiczeń służb ratowniczych na terenie firmy MAN.

W ćwiczeniach brały udział służby z terenu naszego powiatu, a także organizacje działające w sferze bezpieczeństwa publicznego jak chociażby Harcerska Grupa Ratownicza. Prowadzili je 21 kwietnia br. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wspomagani przez jednostki OSP. Zmagali się z awarią systemu wentylacyjnego w hali lakierniczej i zapaleniem się nagromadzonych tam gazów. Drugą akcję ratowniczą przeprowadzono w miejscu budowy nowej hali.

- W obrębie zakładu MAN Bus prowadzona jest obecnie budowa hali produkcji komponentów podłóg samochodowych. Podczas operowania wózkiem widłowym naruszono słup podtrzymujący stropodach. Wskutek osłabienia wiązarów konstrukcja płyt betonowych spada i przygniata wózek widłowy. Pod zniszczoną konstrukcją jest uwięziony operator wózka widłowego, osoba przytomna, z którą kierownik budowy ma kontakt głosowy - relacjonuje zakres ćwiczeń st. kpt. Marcin Nyga.

Zdarzył się również wypadek samochodu ciężarowego.

- Kłęby dymu wydobywające się z hali nr 60 powodują zmniejszenie widoczności na terenie zakładu. Kierowca ciężarówki z dostawą towaru traci panowanie nad pojazdem – w trakcie manewru skrętu na terenie magazynu odpadów pojazd ciężarowy przewraca się na bok. W wyniku wypadku w zniszczonej kabinie zostaje uwięziony nieprzytomny kierowca z obrażeniami głowy oraz kończyn - podaje zakres kolejnej akcji rzecznik prasowy straży pożarnej.

na terenie firmy MAN trwały ponad pięć godzin i miały na celu doskonalenie działań w sytuacjach zagrożenia.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ