Nie ustają w staraniach o elektroniczną tablicę z wynikami

Akcja crowdfundingowa kibiców Staru Starachowice

 

Prezes Staru Starachowice Emil Krzemiński zainicjował akcję crowdfundingową skierowaną do kibiców klubu. Celem jest uzbieranie połowy kwoty potrzebnej do zakupu elektronicznej tablicy z wynikami. Drugą połowę ma dołożyć starachowicki MOSiR.

Crowdfunding to forma wsparcia finansowego przez społeczeństwo różnego rodzaju projektów i przedsięwzięć. Zazwyczaj akcje crowdfundingowe skierowane są do określonych grup społecznych, które skupione są wokół środowiska zainteresowanego danym projektem. W ostatnich miesiącach tego typu akcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem w środowisku piłkarskim. W skrócie polega to na ogłoszeniu konkretnego projektu lub też celu i zbiórki na jego realizację dobrowolnych wpłat. Akcję wesprzeć może każdy zainteresowany.

Najlepszym przykładem sprawnego działania jest występująca w Ekstraklasie Wisła Kraków i jej kibice. Krakowski klub w ciągu ostatnich miesięcy uruchomił dwie takie akcje crowdfundingowe, a kibice wpłacili bagatela 1.257.389 złotych! Podczas pierwszej zebrali ponad 820 tys. złotych, a już w tym roku ponad 430 tys. złotych. Wszystkie pieniądze trafiły do klubu i wspomogły jego działalność.

Na podobną pomoc kibiców liczą również działacze Staru Starachowice, chociaż oczywiście w innych proporcjach. Prezes Emil Krzemiński zainicjował akcję zbiórki pieniędzy na zakup elektronicznej tablicy z wynikami, która miałaby pojawić się na stadionie przy ul. Szkolnej. Aby cel został osiągnięty, do 18 maja zebrane musi być 3000 złotych. Jeśli uda się zebrać choćby połowę, cel również będzie zrealizowany.

- Jeżeli uda nam się zebrać do końca miesiąca ponad połowę wymaganej kwoty, MOSiR w Starachowicach z dyrektorem Krystianem Sadzą dołoży nam drugą połowę potrzebnej kwoty. Mamy realny wpływ na dalszy rozwój klubu i poprawę komfortu oglądania meczów. Kto wie, może następnym razem uruchomimy zrzutkę na telebim? - pisze prezes Emil Krzemiński.

Do telebimu jeszcze daleka droga, ale już podczas meczu z Granatem w Starachowicach po raz pierwszy użyta będzie tablica do sygnalizowania zmian podczas meczu. Mała rzecz, ale na pewno ucieszy kibiców.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ