Wiosna, święta i nadzieja

W Stawie Kunowskim

Brody

Wiosna, święta i nadzieja

W Stawie Kunowskim

 

Nadzieja, jaką przynosi Zmartwychwstały Chrystus była motywem przewodnim świątecznego spotkania, zorganizowanego w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Stawie Kunowskim.

Uroczyste spotkania wielkanocne w POW odbywają się co roku, od początku jej istnienia i są okazją do tego, by przy wspólnym stole zasiedli wychowankowie, pracownicy oraz zaproszeni goście, wśród których w tym roku znaleźli się: ks. Wiesław Słowiński - proboszcz parafii w Nietulisku, Marek Pawłowski - wicestarosta powiatu starachowickiego, Wiesław Daszkowski - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Aneta Świercz- dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach.

Podopieczni placówki zaprezentowali program artystyczny, którego myślą przewodnią była nadzieja, jaką przynosi Zmartwychwstały Chrystus. Dekoracja domu i stołu wielkanocnego oddawała wiosenny nastrój a goście mogli również podziwiać wystawę świątecznych ozdób wykonanych przez młodzież na zajęciach plastycznych.

Po modlitwie zainicjowanej przez ks. Wiesława Słowińskiego wszyscy dzielili się jajkiem - znakiem nowego życia a podczas degustacji świątecznych potraw, w większości przygotowanych przez wychowanków, wysłuchali duetu tworzonego przez Jolantę Rudzką i Martę Bolewską z Wąchocka, w wiosennym repertuarze.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ