Droga Krynki – Brody rośnie w oczach

Brody

Droga Krynki – Brody rośnie w oczach

Wizytowaniu postępu prac na drodze powiatowej Krynki – Brody poświęcona była niedawna wizyta starosty Danuty Krępy w gminie Brody. Wspólnie z wójtem Gminy Marzeną Bernat odwiedziła ona plac budowy.

Od ponad miesiąca trwa rozbudowa drogi powiatowej nr 0625T Krynki- Brody. Na blisko 2,5 km odcinku pojawi się nowa, szersza nawierzchnia, utwardzone pobocza, chodniki wraz ze zjazdami, zatoki autobusowe i – co ucieszy kierowców oraz turystów przyjeżdżających nad zalew - także parkingi. Trasa stanie się bardziej funkcjonalna, ale też i bezpieczna. W ramach zadania przebudowane zostaną również dwa skrzyżowania i wykonane zostanie oznakowanie wzbogacone o urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

Prace idą dość sprawnie, co potwierdziła na miejscu starosta Danuta Krępa. Tuż przed świętami wspólnie z Andrzejem Sendeckim, członkiem Zarządu Powiatu odpowiedzialnym za inwestycje, spotkała się w czwartek (13 kwietnia) z wójtem Gminy Brody, która współfinansuje zadanie. Inwestycja będzie kosztować ok. 6 mln zł. Połowa tej kwoty pochodzić będzie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, a druga ze środków samorządowych tj. Powiatu Starachowickiego i Gminy Brody. Po stronie Gminy leżeć będzie kwota 1 mln 560 tys. zł, Powiat natomiast zapewnić ma 1 mln 440 tys. zł.

W czasie gdy panie wizytowały postępy prac, Andrzej Sendecki wspólnie z Leszkiem Śmigasem, dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych i jego zastępcą – Jarosławem Trzebińskim – odbył robocze spotkanie z inspektorem nadzoru – Andrzejem Gałą i sekretarzem Gminy – Janem Kosielą. Rozmowy dotyczyły możliwości wprowadzenia korekt do realizowanego projektu w celu poprawienia jego funkcjonalności oraz zwiększenia efektywności odwodnień w związku z postulatami, jakie zgłaszali mieszkańcy, a także wójt. Zgodnie z uzgodnieniami, przed 1 września br. trasa ma być gotowa.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ