reklama

Autorski wieczór

W MGBP

Iłża

Autorski wieczór

W MGBP

 

W Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży odbyła się promocja książki pt. "Struktura istnienia" autorstwa Rafała Ziętka, mieszkańca Krzyżanowic, byłego burmistrza Iłży.

Mieszkańcy Iłży i Krzyżanowic, czytelnicy, rodzina autora, członkowie Iłżeckiego Towarzystwa Historyczno – Naukowego i bibliotekarze uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Rafałem Ziętkiem. "Struktura istnienia" - to jego druga książka. Pierwszą była publikacja dla dzieci pt.: "Mała Księżniczka" wydana w roku 2011, a w formie audiobooka w 2012 roku.

"Tej prozy nie da się opowiedzieć, nie da się streścić, przypomina ćwiczenia logiczne, pokazuje urodę umysłu, zaprasza do myślenia, a to jest ważne w epoce, kiedy licencje na myślenie oddaliśmy wszelkiego rodzaju ekspertom, gdyż na wszystko jest poradnik, a mając Googla w smartfonie ten poradnik trzymamy w ręku. Nie znałem do tej pory takiej formy: jakby ktoś dopasowywał do siebie rozsypane kryształy w tytule jest STRUKTURA. Część I książki, to monolog kobiety o swoim życiu, o młodzieńczej, studenckiej miłości i fazie dojrzałej tego życia oraz spokojnej starości. Jest opowieść o miłości i jej perypetiach, gdy życiu narzuca formę rodzina - mówił o promowanej książce autora prof. Roch Sulima z Uniwersytetu Warszawskiego.

Obecny na spotkaniu Antoni Dąbrowski - prezes Fundacji Kultury Regionalnej "Radostowa" ogłosił, że książka Rafała Ziętka została nominowana do nagrody "Świętokrzyskie Gustawy", przyznawanej za najciekawsze dokonania twórcze w minionym roku, inspirowane regionem świętokrzyskim.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ