reklama

Uczennica "dziewiątki" laureatką konkursu wojewódzkiego

W numerze

Uczennica "dziewiątki" laureatką konkursu wojewódzkiego

Eliminacje wojewódzkie XIV Konkursu Humanistycznego dla uczniów szkół podstawowych odbyły się w Kielcach. Starachowicką "dziewiątkę" reprezentowała Katarzyna Stępień, uczennica klasy VI a.

Na wszystkich etapach konkursu uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych, edukacji artystycznej oraz edukacji medialnej. Szkołę Podstawową nr 9 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Starachowicach reprezentowała Katarzyna Stępień z klasy VI a. Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowała się z trzecią lokatą, uzyskując w II etapie (powiatowym) 88 punktów. W finale konkursowych zmagań uczestnicy pisali test

Przygotowania do konkursu Kasia rozpoczęła we wrześniu pod okiem nauczycieli: Ewy Kadylak, Agnieszki Słowik i Andrzeja Drożdża. Aby poszerzyć swoją wiedzę na temat dzieł sztuki oraz tekstów kultury reprezentatywnych dla dziedzictwa kulturowego naszego regionu, uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Muzeum Narodowe i Muzeum Diecezjalne w Kielcach. Systematyczność i ciężka praca przyniosła efekty, ponieważ uplasowała się na 6. miejscu listy laureatów konkursu humanistycznego, w którym zdobyła 92 punkty na 120 możliwych. A o zaszczytne miano laureata tego konkursu ubiegało się 84 finalistów.

(zr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ