reklama

Poetycko - teatralne świętowanie

SP nr 11

W numerze

Poetycko - teatralne świętowanie

SP nr 11

 

Dni Teatru i Poezji obfitowały w Szkole Podstawowej nr 11 w wiele imprez.

„Witajcie w naszej bajce” - tym przedstawieniem uczniów klas III, przygotowanym pod kierunkiem wychowawców: Małgorzaty Gawęckiej, Katarzyny Siwiec i Beaty Rosołowskiej, zainaugurowano w Szkole Podstawowej nr 11 Dni Teatru i Poezji. Publiczność obejrzała wybrane fragmenty różnych bajek i nagrodziła wykonawców gromkimi brawami.

Uczniowie kl. IV-VI przygotowali natomiast z okazji Międzynarodowego Dnia krótkie przedstawienia. Wcielili się w bohaterów wierszy, bajek, ballad i powieści. Tego dnia nie tylko świetnie się bawili, ale również mieli okazję spróbować i docenić trud pracy aktorskiej, często pokonując własną tremę i słabości. Przegląd „teatrów szkolnych” przygotowały Beata Głowacka i Magdalena Nowak. Wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki i duże brawa od publiczności.

Na zakończenie obchodów Dni Teatru i Poezji zorganizowano konkurs recytatorski dla uczniów klas 0 – III ph.”Mała Złota Jedenastka” i dla uczniów klas IV – VI pt. „Złota Jedenastka”. Wychowankowie przedstawili własne interpretacje wybranych utworów znanych polskich poetów, a oceniało ich jury w składzie: Lilla Adamczyk, Dorota Czech, Barbara Janus i Magdalena Majchrzak. W „Małej Złotej Jedenastce” wyróżniono: Lilianę Dudę z klasy 0a, Lenę Siwiec z klasy 0b, Wiktorię Kaczmarek z klasy Ia, Zuzannę Majewską z klasy IIa, Magdalenę Kamizelę z klasy IIb, Lenę Kosiarską z klasy IIc, Ignacego Chmiela z klasy IId, Klaudię Piwowarczyk z klasy IIIa, Franciszka Sierpnia z klasy IIIa, Filipa Zapłotyńskiego z klasy IIIb i Julię Sikorę z klasy IIIc. W „Złotej Jedenastce” znaleźli się: Julia Piwowarczyk z klasy VIa, Oskar Iwan z klasy IVb, Aleksandra Kordecka z klasy IVb, Nicola Anduła klasy Va, Karolina Góźdź z klasy IVa, Amelia Kiełek z klasy VIb, Diana Krzeptowska z klasy Va, Dawid Latała z klasy IVa, Milena Mastalarz z klasy Vb, Malwina Siwiec z klasy Va i Tomasz Wędziński z klasy VIa. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i słodkie upominki.

(zr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ