Tydzień kultury języka polskiego

III LO

W numerze

Tydzień kultury języka polskiego

III LO

 

Nauczyciele przedmiotów humanistycznych III Liceum Ogólnokształcącego im. K.K.Baczyńskiego wraz z uczniami przygotowują co roku z okazji Tygodnia Kultury Języka Polskiego konkursy i prezentacje. Młodzież ma więc możliwość zaprezentowania różnych umiejętności związanych z opanowaniem ojczystej mowy.

W tym roku szkolnym dużą popularnością cieszyły się zmagania o tytuł najlepszego humanisty, w którym zwycięzcą został uczeń klasy IIa, Jakub Walczak. Talent recytatorski można było zaprezentować w konkursie głośnego czytania, a wieńce laurowe przypadły w nim uczennicom – Klaudii Szumielewicz (IIIb) i Adriannie Ranos (IIa). Tydzień Języka Polskiego nie mógł się odbyć bez zmagań ortograficznych. Najlepszą w tej dziedzinie okazała się Natalia Ćwiek (Ia), która w pisanym przez siebie dyktandzie nie popełniła żadnego błędu. We współczesnym świecie niezwykle istotna jest także dbałość o kulturę języka a więc językowy savoir vivre. Znawczynią tej problematyki okazała się Oliwia Pomorska (Ia), która pokonała swoich konkursowych rywali.

W III LO Tydzień Kultury Języka Polskiego zazwyczaj związany jest z przypomnieniem postaci patrona szkoły. Z tej okazji odbył się konkurs wiedzy o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, w którym zwyciężyły uczennice klasy Ia – Maja Szyszkowska i Sandra Adamczyk. Podsumowaniem TKJ był program poetycko – muzyczny o Baczyńskim, przygotowany przez młodzież klasy Ia, o profilu humanistyczno – artystycznym, pod opieką polonistki, Ewy Sajór – Ruszczak.

Tydzień ojczystej mowy wpisał się na stałe w tradycje szkoły, przynosząc młodzieży nie tylko doznania estetyczne ale także satysfakcję z własnych osiągnięć.

(es)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ