reklama

"Odkrywamy świat szlakiem majora Hubala"

ZSZ nr 1

W numerze

"Odkrywamy świat szlakiem majora Hubala"

ZSZ nr 1

Święto patrona Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" miało nieco inny niż zawsze charakter.

Społeczność ZSZ nr 1 opracowała projekt pn. "Odkrywamy świat szlakiem majora Hubala", przedstawiając w nim m.in. oferty turystyczne tras wycieczki autokarowej szlakiem walk mjr. Hubala i rajdu pieszego na Wykus, rozpoznanie cenowe, zapytania ofertowe, kosztorys przedsięwzięcia, a nawet przepisy na dania kuchni polowej.

Zorganizowano również rajd. Grupy uczniów i nauczycieli maszerowały z Rataj i Lubianki na spotkanie na Wykusie, gdzie pod pomnikiem Żołnierzy AK dyrektor szkoły, Monika Wójcik wspólnie z delegacją złożyła kwiaty, zapaliła znicze, a później wszyscy odśpiewali Hymn Hubalczyków. Był też konkurs pieśni patriotycznych, chętni mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, strzelaniu z ASG i przeciąganiu liny. Rajd zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Młodzież z klas: IId, IVa i IIIc wybrała się natomiast na wycieczkę "Śladami majora Hubala". Zwiedzili wiele miejsc związanych z walkami Oddziału Wydzielonego, m.in. Chlewiska, Szaniec majora Hubala w Anielinie, Ruski Bród, niemiecki bunkier w Konewce, Dom Pamięci pomordowanych leśników w Spale, kościół św. Idziego w Inowłodzu. Ta żywa lekcja była dla wszystkich ważnym wydarzeniem. W ciekawy sposób przypomniano, jak wspaniałym człowiekiem był Patron szkoły.

Koordynatorami projektu byli nauczyciele: Agnieszka Wybraniec i Szymon Pomorski.

(zr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ