Integracyjne ognisko

SZ nr 2

W numerze

Integracyjne ognisko

SZ nr 2

 

Adepci technik budownictwa z ZSZ nr 2 uczestniczyli w ognisku integracyjnym. Spotkanie na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach było dla nich nagrodą za zdobycie "Złotej Packi" podczas III Dni Budowlańca.

Dzień Budowlańca propaguje wiedzę na temat budownictwa i przepisów BHP, a tematyczny konkurs o zdobycie "Złotej Packi" zorganizowali uczniowie klasy IV bst: Klaudia Mundzik, Bartosz Wojton, Olga Kusiak, Wiktor Jagieło i Adrian Grudzień, pod kierunkiem Moniki Jaworskiej i Edyty Lubienieckiej. Uczestniczący w nim uczniowie musieli np. zbudować żywy most, przewieźć na czas materiały budowlane po torze przeszkód i narysować makietę mostu. Rywalizację wygrała klasa IV bst, zdobywając przechodni puchar i dofinansowanie dyrektora szkoły do organizacji ogniska. Oczywiście zaprosili na nie młodszych kolegów. W świetnych humorach i miłej atmosferze spędzili czas w MPiT. Opowiadali o chwilach spędzonych w szkole z wychowawcą i nauczycielami.

- Dopiero przyszliśmy do pierwszej klasy, a już za parę dni kończymy szkołę. Gdybyśmy mieli wybierać po raz drugi, decyzje byłyby takie same. Tylko na "Maja" , nigdzie więcej, bo są kompetentni i wymagający nauczyciele, panuje miła atmosfera w szkole, a przede wszystkim mamy fajną, zgraną klasę – mówią z nutką żalu.

(zr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ