Nielegalne przyłącze ujawnione

Pompują szamba do kanalizacji

W numerze

Nielegalne przyłącze ujawnione

Pompują szamba do kanalizacji

 

Mandaty i nakaz natychmiastowego usunięcie nielegalnych przyłączy- to efekt interwencji strażników miejskich, którzy ujawnili nielegalne odprowadzanie ścieków.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej patrolujący 20 kwietnia wieczorem teren osiedla Michałów otrzymali informację, że jeden z mieszkańców nielegalnie odprowadza ścieki. Przyłącze zlokalizowano przy posesji przy ul. Ostrowieckiej. Fekalia były wypompowywane z przepełnionego szamba, powodując zanieczyszczenie środowiska i ogromny smród. 52-letni właściciel posesji ukarany został mandatem w wysokości 500 złotych i otrzymał nakaz natychmiastowej likwidacji nielegalnego odprowadzania ścieków.

Niestety, nie był to odosobniony przypadek. Takie samo nielegalne działanie strażnicy ustalili przy dwóch posesjach na osiedlu Młynówka.

- Wyniki prowadzonych przez strażników kontroli potwierdzają, iż nie wszyscy zdają sobie sprawę ze szkodliwości swojego postępowania. Zawartość szamba, to ścieki bytowo-gospodarcze, które oprócz bakterii kałowych, mogą zawierać pochodzące z detergentów fosforany i azotany, które dostają się do gleby i wód gruntowych, powodując ich skażenie. Mimo cyklicznie prowadzonych działań kontrolnych i informacyjnych, mających na celu uświadomienie mieszkańcom szkodliwości nielegalnego usuwania nieczystości, w dalszym ciągu odnotowujemy przypadki rażącego naruszenia przepisów porządkowych, których uciążliwość i realne zagrożenie, najbardziej odczuwają osoby mieszkające bezpośrednio w okolicach takich gospodarzy - mówią strażnicy miejscy.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ