Mieszkania

Budocy z jedenastoma medalami

Sukces w Pucharze Polski

Jedenaście medali z zawodów Pucharu Polski IMAF w Kejutsu i Kobudo w Żninie przywiozła 21-osobowa reprezentacja Sekcji Dojo Majo, działającej przy Stowarzyszeniu Aktywni i Zdrowi "NOVUM" w Nowej Słupi, którą opiekuje się sensei i instruktor Mariusz Dąbek.

W Żninie o medale rywalizowało w sumie 124 zawodników z 9 sekcji. Reprezentacja Dojo Majo w składzie: Kacper Boroń, Dawid Durlej, Bartosz Gałka, Grzegorz Karbowniczek, Dominika Koniarska, Agata Kowalska, Kinga Kozłowska, Maria Krakowiak, Martyna Krakowiak, Zuzanna Lech, Michał Lewandowski, Julia Litwinek, Oliwia Niewadzi, Bartosz Nowak, Jakub Nowak (12 lat), Jakub Nowak (13 lat), Mikołaj Przemyski, Maja Sala, Maciej Sałata, Paweł Sałata i Aleksandra Wiecha, w Pucharze Polski walczyła w siedmiu kategoriach wiekowych. Ich łupem padło w sumie 11 krążków, w tym 5 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe.

W kategorii dziewcząt od 6 do 9 lat pierwsze miejsce wywalczyła Zuzanna Lech, tuż za nią uplasowała się Aleksandra Wiecha, a trzecią lokatę zdobyła Dominika Koniarska. Ze „złotem” wrócił także Bartosz Nowak, który startował w kat. chłopców od 6 do 9 lat. W tej samej grupie „srebro” zdobył Dawid Durlej, a Kacper Boroń był trzeci i dołożył kolejny brązowy medal do kolekcji. Wśród młodziczków (10-12 lat) na pierwszym stopniu podium stanęła Maja Sala, trzecie miejsce wywalczyła Maria Krakowiak, natomiast w kat. młodzików złoty medal zdobył Jakub Nowak. Agata Kowalska była najlepsza wśród kadetek (13-15 lat), zaś Grzegorz Karbowniczek zakończył zawody z brązowym krążkiem w grupie seniorów (30 lat i więcej). Na uwagę zasługuje fakt, że senpai Grzegorz Karbowniczek po raz pierwszy w oficjalnych zawodach reprezentował sekcję jako sędzia kobudo.

- Wszystkim należą się brawa i gratulacje za wolę walki i odwagę - mówi GAZECIE sensei Mariusz Dąbek dodając, że podziękowania należą się przede wszystkim rodzicom młodych sportowców.

- Bez nich wyjazd i start w zawodach nie byłby możliwy. Wszystkie koszty zostały pokryte wyłącznie ze środków rodziców, bez dotacji i sponsorów - dodał.