Ola mistrzynią Polski!

Siostry Wólczyńskie startowały w Zamościu

Informacje sportowe

Ola mistrzynią Polski!

Siostry Wólczyńskie startowały w Zamościu

 

Ola Wólczyńska pochodząca z Błazin Górnych w gminie Iłża została Mistrzynią Polski Juniorek w zapasach. Zawodniczka, która na co dzień trenuje w SMS-ie Kraśnik, wystartowała w kategorii do 63 kilogramów.

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach. Jednocześnie w tym samym czasie rozegrano I rundę Pucharu Polski Juniorek Młodszych i w obu tych zawodach o zwycięstwa walczyły siostry Aleksandra i Zuzanna Wólczyńskie pochodzące z Błazin Górnych w gminie Iłża.

Obie zawodniczki sportowego rzemiosła uczą się teraz w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kraśniku, a ich trenerem jest Jarosław Kozak. Siostry Wólczyńskie na Lubelszczyźnie spisały się znakomicie. Ola w kategorii do 63 kilogramów nie znalazła godnej siebie rywalki i pewnie sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Polski, a Zuzanna w Pucharze Polski zdobyła medal brązowy.

W Gniewie rozegrano natomiast Turniej Nadzei Olimpijskich Państw Wyszehradzkich juniorek. Ola Wólczyńska znowu stanęła na najwyższym stopniu podium zapewniając sobie tytuł mistrzyni, a jej młodsza siostra - Zuzia Wólczynska, zajęła drugie miejsce w turnieju zapaśniczym Pucharu Polski Kadetek, też rozegranym w tym mieście. (mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ