Zobaczymy młodych karateków z całej Polski

W Starachowicach

 

Otwarty Turniej Karate Shinkyokushin "Bushi-DO CUP" odbędzie się w sobotę (22 kwietnia) w Miejskiej Hali Sportowej. Na matach walczyć będą zawodnicy z kilkunastu krajowych klubów, a imprezie patronuje prezydent miasta Marek Materek.

Starachowicki Klub Karate Kyokushin ogólnopolski turniej karate zorganizował w Starachowicach po raz pierwszy w ubiegłym roku. Okazał się znakomitym wydarzeniem sportowym. W Miejskiej Hali Sportowej rywalizowało 256 zawodników z 16 klubów z całego kraju.

- Organizacja turnieju wymagała od nas sporo pracy i wysiłku, ale udało się. Dzieci są niezwykle zadowolone z udziału w turnieju, dla nich było to naprawdę wielkie przeżycie. Zachwyceni są również sami rodzice, którzy wspierali swoje pociechy i na żywo mogli zobaczyć jak ważny dla ich dzieci jest sport oraz sukcesy - oceniał ubiegłoroczne zmagania Sebastian Kozieł, prezes starachowickiego Klubu Karate Kyokushin.

W sobotę (22 kwietnia) starachowiczanie będą znowu w Miejskiej Hali Sportowej na żywo śledzić zmagania młodych zawodników starachowickiego klubu i ich krajowych rywali. Oficjalne otwarcie turnieju Bushi-DO CUP zaplanowane jest na godzinę 11.00. Wstęp wolny.

Walki kumite odbywać się będą w dwóch formułach. Na matach swoje umiejętności zaprezentują zawodnicy rywalizujący w light contact oraz semi contact. W light contact rywalizować będą chłopcy i dziewczęta z roczników od 2003 do 2010. Najlżejszą kategorią wagową przewidzianą w tej formule jest kategoria do 25 kg. W formule semi contact do walki o tytuły najlepszych przystąpią kadeci oraz juniorzy- chłopcy i dziewczęta z roczników 1999-2002.

Program turnieju

godz. 11.00 – 11.30 oficjalne otwarcie turnieju

godz. 11.30 – 15.30 eliminacje kumite

godz. 15.30 – 18.00 półfinały i finały kumite

godz. 18.00 dekoracja i wręczenie pucharów

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ