Mieszkania

Łysica wygrywa w Pucharze Polski

Zagrają z rezerwami Korony Kielce

Wyrównany bój stoczyła w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski Łysica Bodzentyn. Mecz z MKS Busko-Zdrój w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 1:1. Rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka i konieczne były rzuty karne.

W ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski los sprawił, że Łysica Bodzentyn mierzyła się z innym przedstawicielem IV ligi - MKS-em Busko-Zdrój. Zespoły stoczyły bardzo zacięty mecz i oba liczyły na awans do półfinału. Już w 4. minucie goście wyszli na prowadzenie i taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy. Miejscowym do wyrównania udało się doprowadzić kwadrans po wznowieniu gry w drugiej połowie, a dokonał tego starachowiczanin Dariusz Anduła. Przy odrobinie szczęścia gospodarze mogli pokusić się o co najmniej jednego gola, ale regulaminowy czas gry ostatecznie zakończył się remisem. Rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka i konieczne było rozegranie konkursu rzutów karnych. Wojnę nerwów wygrali piłkarze z Bodzentyna, którzy awans zapewnili sobie po wygranej w karnych 4:2.

*Łysica Bodzentyn - MKS Busko-Zdrój 1:1 (0:1) karne: 4:2. Bramka dla Łysicy: Dariusz Anduła (61).

Łysica: Robert Bilski - Krystian Płusa, Oleksii Czerkaszyn, Mateusz Kołodziejski, Dariusz Kowalski, Mirosław Kalista, Piotr Ryba, Piotr Pawłowski, Dominik Chrzanowski, Mariusz Jaros (64. Kamil Garbacz), Dariusz Anduła (105. Patryk Dulęba). Trener: Janusz Cieślak.

Wyniki pozostałych ćwierćfinałów:

*ŁKS Łagów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (0:2)

*Pogoń Staszów - Nida Pińczów 2:1 (1:1)

*GKS Nowiny - Korona II Kielce 0:3 (0:1)

W półfinale okręgowego Pucharu Polski podopieczni Janusza Cieślaka zmierzą się z rezerwami występującej w Ekstraklasie Korony Kielce. Oba zespoły na co dzień rywalizują w IV lidze. W drugiej parze półfinałowej KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zmierzy się z Pogonią Staszów. Mecze zaplanowano w środę, 17 maja o godzinie 17.00.