"Bieg po zdrowie"

SP nr 13

Informacje sportowe

"Bieg po zdrowie"

SP nr 13

Pod takim hasłem Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 13 we współpracy z biblioteką szkolną zorganizował spotkanie z Rafałem Cichockim – nauczycielem języka angielskiego, który jest wielkim pasjonatem biegów lekkoatletycznych i narciarskich.

Uczniowie dowiedzieli, że nauczyciel "trzynastki" biegi na nartach trenuje od 2000 r., a bieganie od 6 lat. Głównie bierze udział w imprezach krajowych, ale zdarzają się także wyjazdy zagraniczne, np. maraton w Monachium, zawody w Koszycach i Pradze, co daje w sumie około 40 startów biegowych. Wychowankowie pytali o dietę, strój sportowy i treningi. Usłyszeli, że wszystko jest ważne, jednak najważniejsze są chęci i wytrwałość, bo trenować można w każdych warunkach.

Pan Rafał opowiadał o wielu różnych imprezach biegowych, w których uczestnicy przestrzegają zasady fair play, czyli pomagają sobie wzajemnie i wspierają się. Nauczyciel podzielił się również swoim pozytywnym doświadczeniem, związanym z wbiegnięciem na duży stadion, np. Stadion Narodowy w Warszawie, czy Stadion Olimpijski w Monachium.

- Wielki obiekt, pełen kibiców. To niesamowite wrażenie spojrzeć na stadion z murawy – powiedział.

Uczniowie poznali swojego nauczyciela, bardzo skromnego na co dzień, z zupełnie innej strony i byli pod wrażeniem jego sportowych wyczynów i kolekcji zdobytych medali.

Spotkanie zainaugurowało cykl ph. "Około w oko...", w których uczniowie będą rozmawiać z zaproszonymi gośćmi, w celu ich bliższego poznania i propagowania pozytywnych postaw i wartości.

(zr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ