Rozdano pierwsze puchary

StarOes

Informacje sportowe

Rozdano pierwsze puchary

StarOes

 

Kapryśna tej wiosny pogoda łaskawie potraktowała uczestników I rundy okręgowego konkursu w sporcie samochodowym, organizowanego przez Starachowicki Oddział Automobilklubu Kieleckiego - "StarOes 2017".

Na zdobyciu czołowych lokat w konkursie nie można się wzbogacić, ale zdobycie większego doświadczenia, satysfakcja i uznanie wśród ambitnych koleżanek i kolegów, że nie wspomnę o pięknych pucharach, są pewne. 19 zawodników, w tym jedna kobieta, stanęło więc na starcie, by również potwierdzić swoje umiejętności. Przyjechali do nas ze: Skarżyska, Ostrowca, Kielc, Chęcin, Mostek, Lipska , by rywalizować ze starachowiczanami.

Ze względu na pojemność maszyn, zawodnicy startowali w trzech klasach. Również trójka towarzyszyła krotności przejazdów na ul. Batalionów Chłopskich o długości ok. 1,5 km oraz takiej samej trasie przejazdów na placu targowym. Do klasyfikacji końcowej sędziowie brali pod uwagę dwa lepsze przejazdy z każdej próby.

Zespół organizacyjno-sędziowski składał się z sędziów sportowych PZM ze Starachowic, którymi kierował Dominik Jabłczyński oraz grupy sędziów sportowych PZMot z Kielc. Zespołem tym kierował doświadczony przedstawiciel Zarządu Okręgowego PZMot w Kielcach Zbigniew Molenda.

Klasę I (do 1300 ccm) wygrał Igor Jorż – Mostki k/Suchedniowa, II miejsce zajął Mariusz Piotrowicz – Kielce, a trzeci był Łukasz Piotrowicz – Kielce. W klasie II (1301 – 1600 ccm) w pierwszej trójce są według kolejności: Maciej Piwnik – Starachowice, Mateusz Zarzycki – Starachowice i Piotr Cichoń – Kielce, a w kategorii powyżej 1600 ccm jazdę wygrał Wojciech Woś – Starachowice, wyprzedzając Michała Niemca – Starachowice i Katarzynę Kęskę z Kielc.Czołowi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez prezesa Oddziału Romana Jabłczyńskiego.

Za pomoc przy organizowaniu i bezpiecznym przebiegu zawodów serdeczne podziękowania należą się firmie Perfopol oraz Straży Miejskiej.

Marek Oziomek

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ