Przedszkolaki wolą wodę

W Wąchocku

 

Dzieciaki z wąchockiego przedszkola biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. "Mamo, Tato, wolę wodę", w ramach którego w placówce zorganizowano tematyczne zajęcia i zabawy.

Na stanowiskach przygotowanych przez nauczycieli przedszkolaki miały możliwość poszerzyć swoją wiedzę i doskonalić różne umiejętności. Urszula Kwaśniewska zorganizowała zabawy z wodą, które pozwoliły pokazać, że matematyka wcale nie jest taka straszna, a na stanowisku Doroty Bzinkowskiej aż roiło się od łamigłówek, zagadek i obrazków również związanych z wodą. Pod nadzorem Anity Wałęgi, prowadzone były natomiast różnego rodzaju doświadczenia, natomiast Izabela Fudala zaserwowała dzieciom dużą dawkę ruchu z wykorzystaniem nie tylko tradycyjnych przyrządów do ćwiczeń, ale też butelek wypełnionych wodą.

O tym, jak ważną rolę dla wszystkich żywych organizmów pełni woda dzieci dowiedziały się z filmów edukacyjnych, które traktowały również o randze oszczędzania i dbaniu o czystość zasobów wodnych na naszej planecie. Na zakończenie przedszkolaki wspólnie wykonały plakat na temat obiegu wody w przyrodzie.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ