Świąteczny konkurs

W Iłży

 

Uczniowie szkół podstawowych z Iłży, Seredzic i Pakosławia wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną, zorganizowanym przez Towarzystwo Ochrony i Promocji Zawodów Ginących, Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum Regionalne w Iłży.

Konkurs adresowany był do uczniów klas III-VI i miał na celu kultywowanie obyczajów i tradycji, pogłębienie wiadomości na temat technik plastycznych oraz kształtowanie u dzieci i młodzieży wrażliwości na piękno. W pracach uczestników, które zdobiły później wnętrza miejscowych kościołów, przeważały tradycyjne materiały, jak np. suszone trawy, bazie wierzbowe, borówki, barwinek i bibułkowe kwiaty. Miano najładniejszych palm otrzymały prace trzecioklasistów z Seredzic i Pakosławia, wykonane pod kierunkiem wychowawców oraz uczniowie klas: III b, IV a, V c i VI c z "podstawówki" w Iłży. Drugie miejsce w konkursie przypadło czwartoklasistom z Seredzic i Pakosławia oraz wychowankom SP w Iłży z klas: III c, IV c, V b i VI . Pozostali otrzymali wyróżnienia.

- Szczególne podziękowania należą się nauczycielce plastyki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iłży, Małgorzacie Bernaciak, pod której kierunkiem powstało 13 prac zbiorowych i jedna indywidualna wykonana przez Gabrysię Łęcką z kl. IV a - dodają organizatorzy, serdecznie dziękując dzieciom i nauczycielom za udział w świątecznym konkursie.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ