Zabrał firmowe tysiące złotych

Grozi mu do 3 lat więzienia

Bezpieczeństwo

Zabrał firmowe tysiące złotych

Grozi mu do 3 lat więzienia

 

Trzy lata więzienia grożą mężczyźnie, którego w minionym tygodniu zatrzymali starachowiccy policjanci. Przywłaszczył sobie około 15 tys. złotych i... zgłosił kradzież.

O kradzieży 17 tys. złotych w gminie Wąchock starachowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie w środę, 12 kwietnia. Na miejsce wysłano śledczych, którzy zastali zgłaszającego przestępstwo 45-latka, który miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna poinformował, że w nocy ktoś wszedł do jego domu i z szafki znajdującej się w kuchni ukradł mu 17 tys. złotych, a 15.000 złotych z tej sumy to pieniądze należące do jednej ze starachowickich placówek finansowych, której jest przedstawicielem.

- Policjanci od razu mieli wątpliwości do zgłoszonej kradzieży. Drobiazgowa praca i przesłuchania świadków doprowadziły do potwierdzenia, że przestępstwa nie było. Jak się okazało, 45-latek przywłaszczył sobie należące do firmy pieniądze, a następnie zgłosił ich kradzież. Śledczy podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny znaleźli pieniądze, które teraz wrócą do prawowitego właściciela. 45-latek noc spędził w policyjnym areszcie - relacjonuje asp. Monika Kalinowska z KPP Starachowice.

Za czyn jaki popełnił grozi mu teraz nawet do 3 lat więzienia.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ