Kradli paliwo w Ostrowcu

Młodzi mężczyźni z naszego powiatu...

 

Mieszkańców powiatu starachowickiego zatrzymali policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego. Za kradzież paliwa. Sprawa jest rozwojowa.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy pracowali od marca br. nad plagą kradzieży paliwa, do których dochodziło również w innych miejscowościach powiatu ostrowieckiego. Tylko w jednym przypadku właściciel stacji benzynowej straty wycenił na 800 złotych.

Złodzieje tankowali paliwo do różnych pojazdów i odjeżdżali nie płacąc. Namierzenie sprawców było trudne, bowiem okazywało się, że w każdym z tych przypadków tablice rejestracyjne były kradzione. Policyjne ustalenia doprowadziły jednak do dwóch młodych mężczyzn z powiatu starachowickiego, w wieku 18 i 21 lat. W piątek, 7 kwietnia obaj zostali zatrzymani. W miejscu zamieszkania starszego z nich funkcjonariusze znaleźli ukradzione w Ostrowcu Świętokrzyskim tablice rejestracyjne.

Obaj usłyszeli już zarzuty w związku z przestępstwem, jakim była kradzież paliwa wartości 800 zł. Nie unikną także zarzutów za inne kradzieże na mniejsze kwoty, które są wykroczeniami. Policjanci twierdzą, że sprawa jest rozwojowa i będą teraz sprawdzać, czy nie dopuszczali się podobnych kradzieży paliwa na stacjach benzynowych na terenie innych powiatów naszego województwa. Za czyn jaki popełnili kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ