Gimnazjaliści w Bolonii

W numerze

Gimnazjaliści w Bolonii

Grupa uczniów z Gimnazjum nr 4 im. Polskich Noblistów w Starachowicach uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu w ramach projektu Erasmus+ "Wszyscy dla zdrowia i zdrowie dla wszystkich".

Aleksandra Kwiecień, Julia Sobieraj, Aleksandra Kaczmarek, Kacper Janus i Ernest Chojnacki, pojechali z nauczycielką Krystyną Wiącek do Bolonii, zabytkowego miasta we Włoszech. Sześć dni byli byli gośćmi zaprzyjaźnionej szkoły Istituto Comprensivo 5. Uroczyście i serdecznie powitali starachowiczan gospodarze oraz przedstawiciele władz miasta.

Pobyt na włoskiej ziemi obfitował w wiele interesujących wydarzeń i sprzyjał zacieśnianiu przyjaźni między młodzieżą z krajów partnerskich - Hiszpanii, Bułgarii, Rumunii, Włoch i Turcji. Uczniowie prezentowali kulturę swoich państw, wspólnie bawili się przy muzyce, były również tańce i tradycyjny poczęstunek.

Interesującym i pouczającym przeżyciem było uczestnictwo w zajęciach lekcyjnych wspólnie z włoską młodzieżą. Nie zabrało również działań prozdrowotnych takich jak sadzenie drzew, pokazy gimnastyczne oraz prezentacja zdrowych potraw. Największą atrakcją były całodniowe integracyjne wycieczki do przepięknych włoskich miast - Wenecji i Florencji, które zachwycały swoim urokiem.

Do Bolonii pojechały również nauczycielki: Eliza Kostrzewa i Jolanta Wiśniewska, które uczestniczyły w międzynarodowym spotkaniu koordynatorów projektu "Wszyscy dla zdrowia i zdrowie dla wszystkich". W czasie spotkania nauczyciele z krajów partnerskich zajmowali się ewaluacją dotychczasowych działań, planowaniem następnych oraz wymianą dobrych praktyk i doświadczeń. Nauczycieli z Gimnazjum nr 4 czeka jeszcze wyprawa do Istambułu na ostatnie spotkanie grupy projektowej.

Eliza Kostrzewa

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ