Maszerowali na orientację

W numerze

Maszerowali na orientację

XI Mistrzostwa Powiatu Starachowickiego w Marszu na Orientację rozegrano 8 kwietnia br. na terenie dawnej kopalni "Majówka". Rywalizowało w nich 30 zespołów.

Organizatorzy marszu: Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach i Gimnazjum nr 1 im. generała Antoniego Hedy "Szarego" w Starachowicach, wyznaczyli trasy, uczestnicy pokonywali je według otrzymanej mapy, odnajdując w terenie wszystkie punkty kontrolne w określonym czasie. Wyniki ogłoszono przy ognisku na terenie Miejskiego Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Starachowicach. Sędzią głównym marszu była Iwona Kurta, budowniczym trasy - Paweł Kowalczyk, a obsługą imprezy zajęli się: Aleksandra Dunal, Weronika Zielińska, Adrian Pengielski z Gimnazjum nr 1 w Starachowicach.

W grupie uczniów szkół podstawowych zwyciężyli wychowankowie SP w Nietulisku Dużym: Nawojka Wojtasik i Zofia Wojtasik, z opiekunem Anetą Tokarską-Wojtasik, drugie miejsce zajęli: Igor Latała, Filip Pazderski, Kinga Śmigielska z SP w Łomnie (opiekun Mariusz Wójcicki), a trzecia lokata przypadła w udziale drużynie "Pierożki" z SP nr 10 w Starachowicach w składzie: Maksymilian Bańczerowski, Piotr Czuba i Bartosz Zając (opiekun Barbara Bedorf). Wśród gimnazjalistów klasyfikację generalną zdominowali uczniowie "jedynki", którymi opiekowali się: Franciszek Łach i Krzysztof Kasprzyk. Najlepsze były "Laleczki" , czyli: Oliwia Chmielewska, Natalia Józefczak, Adrian Pengielski, tuż za nimi uplasował się zespół "Leśna Zadymka" w składzie: Jakub Chrząszcz, Michał Jeż, Stanisław Surdy, natomiast trzecie miejsce przypadło w udziale Marii Daniszewskiej, Jagodzie Ciepielewskiej i Sarze Kaniewskiej, czyli "Hopsztosom". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął zespół z I LO: Mateusz Szwed i Mikołaj Pożoga z opiekunem Przemysławem Wolszczakiem, drugi wynik należał do licealistów z "dwójki": Kingi Gałek i Filipa Kowala, tworzących "Duo", którymi opiekowała się Joanna Cyrnek, a trzecie miejsce zajął "Kasperkiewicz Team": Marek, Andrzej i Daniel Kasperkiewicz.

Wśród rywalizujących rodzin bezkonkurencyjna była "Familia Wojtasików" z Nietuliska Dużego (Marcelina Wojtasik i Aneta Tokarska-Wojtasik), tuż za nimi uplasowały się "Ślimaki" z POW w Stawie Kunowskim: Natalia Jabłonka, Martyna Wojciechowska, Łukasz Woźniak a trzecie były "Żółwiki" ze Starachowic - Tymon Stępień i Marcin Maruszak.

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski oraz Zarząd Oddziału Międzyszkolnego PTTK w naszym mieście wręczyli: wicestarosta Marek Pawłowski, wiceprezydent miasta Jerzy Miśkiewicz oraz dyrektor Gimnazjum nr 1 w Starachowicach, Renata Topolska.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ