Dyrektorzy podstawówek z nowymi umowami

Kadencja dyrektorów szkół podstawowych dobiega końca, w dwóch ogłoszone będą konkursy, podobnie jak w czterech przedszkolach, a pozostali dokończą proces zapoczątkowany przez reformę oświaty.

Zgodnie z ustawą prawo oświatowe prezydent, wójt czy burmistrz może przedłużyć kadencje dyrektorów szkół podstawowych do końca procesu reformy edukacji, czyli 31 sierpnia 2019 roku. Taką decyzje w przypadku dyrektorów podjął włodarz miasta..

- Zdecydowałem o przedłużeniu kadencji dyrektorom szkół podstawowych, którzy wyrazili na to zgodę, by mogli wdrożyć reformę do końca - informuje prezydent Marek Materek.

Tylko w dwóch starachowickich szkołach podstawowych ogłoszone zostaną konkursy na stanowisko dyrektora: w SP nr 1, ponieważ dyrektor Jan Kuciapski z końcem roku szkolnego odchodzi na emeryturę i w SP nr 12, bowiem dyrektor Krzysztof Krawiec nie wyraził woli pozostania na tym stanowisku i zdecydował się na pracę jako nauczyciel.

Konkursy ogłoszone zostaną także na stanowiska dyrektorów czterech starachowickich przedszkoli, chodzi o placówki nr 2, nr 6, nr 11 oraz nr 13. Odbędą się w dniach 12-14 czerwca br.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ