reklama

Laureaci kuratoryjnych konkursów

W naszym powiecie

 

Konkursy przedmiotowe, organizowane przez Kuratorium Oświaty w Kielcach, wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów ze szkół z terenu naszego powiatu, którzy rokrocznie zdobywają tytuły laureatów. Jednak w tym roku było ich nieco mniej...

Zakończono i podsumowano już konkursy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zmiana zasad przeprowadzania zmagań wśród gimnazjalistów pozwoliła w br. na zwiększenie możliwej do przyznania liczby tytułów laureatów w najbardziej popularnych konkursach, jak choćby z języka polskiego czy matematyki a zmniejszyć - w tych, cieszących się nieco mniejszym zainteresowaniem uczniów.

Młodsi zmagali się z językiem angielskim, matematyką, przyrodą i przedmiotami humanistycznymi. Do naszego powiatu trafiły cztery tytuły laureatów. W konkursie humanistycznym sukces odniosła Katarzyna Stępień ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach. Z matematyką bardzo dobrze poradzili sobie z kolei: Rafał Myszka ze Szkoły Podstawowej nr 12 w naszym mieście i Kalina Rączka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krynkach, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. Natalia Gos ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Starachowicach jest natomiast na liście laureatów konkursu humanistycznego. Wychowankowie "podstawówek" pracowali pod kierunkiem nauczycieli, m.in.: Ewy Kadylak, Agnieszki Słowik i Andrzeja Drożdża (SP nr 9) i Anny Kamińskiej (SSP STO).

Gimnazjaliści z naszego powiatu, wśród których są także podwójni laureaci, zdobyli łącznie 7 tytułów. Laury w dwóch konkursach przedmiotowych należą do uczennicy Gimnazjum w Chybicach Weroniki Jagiełło, która znalazła się w czołówce uczestników zmagań z dziedziny chemii i geografii. Na uwagę zasługuje jej indywidualne drugie miejsce wśród młodych chemików. Tytuły laureata konkursów: chemicznego i matematycznego trafiły do Juliana Przemyskiego z Gimnazjum nr 3 w Starachowicach. Wyniki z matematycznej rywalizacji z pewnością ucieszył też Alberta Orczyka z Gimnazjum w Szerzawach, który również otrzymał wymarzony tytuł. A Aleksandra Kwiecień z Gimnazjum nr 4 i Natalia Kosmala z Gimnazjum nr 1, to laureatki konkursu z języka polskiego.Wszyscy laureaci będą zwolnieni z poszczególnych części egzaminu gimnazjalnego, który, większość uczestników konkursu, zdawać będzie już niebawem.

Do sukcesów uczniów przyczyniła się także praca nauczycieli, którzy pomagali przygotowywać się swoim podopiecznym do kuratoryjnych zmagań, a byli to: Małgorzata Orczyk i Katarzyna Zabawska z Gimnazjum w Chybicach, Beata Grabowska (Gimnazjum nr 1), Barbara Góźdź (Gimnazjum nr 4), Agnieszka Nieckula (Szerzawy), Beata Wąsala i Anna Wacińska (Gimnazjum nr 3).

Nagrody Kuratorium Oświaty wręczono na oficjalnej gali -12 kwietnia br. w Kielcach.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ